مرجع دانلود کتاب: بیوگرافی مشاهیر تئاتر و سینما

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دانلود کتاب جوئل و ایتن کوئن - الن چشایر - جان اشبروک

 • بازدید: 3910
 • تاریخ: پنجشنبه، 9 آبان ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: جوئل و ایتن کوئن

نویسنده: الن چشایر - جان اشبروک

مترجم: مرسده بصیریان

تعداد صفحات: 176

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  2.96 مگابایت


توضیحات:
جوئل کوئن و ایتن کوئن فیلمسازان امریکایی به ترتیب زادهٔ ۱۹۵۴ و ۱۹۵۷ در شهر سنت لوئیس پارک مینه سوتا هستند. این دو برادر فیلمساز که اولین فیلم بلندشان را در ۱۹۸۴ ساختند، کار نوشتن فیلمنامه، تهیه کنندگی، کارگردانی و تدوین و فیلم‌هایشان را به طور مشترک انجام می‌دهند، هرچند در عنوان‌بندی اکثر آثار آن‌ها نام جوئل به عنوان کارگردان، و نام ایتن به عنوان تهیه کننده ذکر می‌شود.
از جمله آثار معروف و شناخته شدهٔ آن‌ها می‌توان به بزرگ کردن آریزونا، گذرگاه میلر، وکیل هادساکر، فارگو، لبوسکی بزرگ، ای برادر کجایی، و این‌جا جای پیرمردها نیست اشاره کرد.

دانلود کتاب

دانلود کتاب وودی آلن از زبان وودی آلن - ستیگ بیورکمان

 • بازدید: 3698
 • تاریخ: پنجشنبه، 9 آبان ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: وودی آلن از زبان وودی آلن

نویسنده: ستیگ بیورکمان

مترجم: هوشنگ حسامی

تعداد صفحات: 424

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  5.1 مگابایت


توضیحات:
وودی آلن از سینماگران مولف و مستقل سینمای امریکا و دنیاست،طنزهای خاص وودی آلن در نوع خودش شاهکاره،سینما دوستان برای آشنایی بیشتر به دو فیلم آنی هال و نیمه شب در پاریس مراجعه کنند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب عظیم تر از یک زندگی - مارلون براندو

 • بازدید: 9077
 • تاریخ: شنبه، 25 خرداد ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: عظیم تر از یک زندگی

نویسنده: مارلون براندو

مترجم: سید محمد مهدی عرفانیان

تعداد صفحات: 298

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  4.26 مگابایت


توضیحات:
این کتاب در واقع زندگینامه مارلون براندو می باشد که بصورت یک رمان در آمده است.
مارلون براندو ساعتی پس از نیمه شب سوم آوریل ۱۹۲۴ در اوماها در ایالت نبراسکا به دنیا آمد. او یکی از تاثیرگزارترین بازیگران تاریخ سینما است. بسیاری بهترین نقش او را پدر خوانده می‌دانند. این بازیگر آمریکایی در بین بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و منتقدان به عنوان «بهترین بازیگر تاریخ سینما» شناخته می‌شود.آنچنان که خودش بیان کرده هرگز فکر نمی کرده در جهان سینما به چنین شهرتی برسد و می گوید همه چیز اتفاقی شد...

دانلود کتاب

دانلود کتاب فرانسوا تروفو - حمید هدی نیا

 • بازدید: 3418
 • تاریخ: شنبه، 25 خرداد ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: فرانسوا تروفو

نویسنده: حمید هدی نیا

مترجم: حمید هدی نیا

تعداد صفحات: 158

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  2.66 مگابایت


توضیحات:
فرانسوا تروفو (به فرانسوی: François Truffaut)‏ ‏ (زاده: ۶ فوریه ۱۹۳۲ در پاریس، مرگ: ۲۱ اکتبر ۱۹۸۴) فیلمساز، نظریه‌پرداز و منتقد سینمایی برجسته فرانسوی بود. وی از پیشروان جریان موسوم به موج نو در سینمای فرانسه محسوب می‌شد. اولین اثر سینمایی وی فیلم چهارصد ضربه، در زمرهٔ شاهکارهای سینمای دنیا و سه فیلم بلند آغازین موج نو قرار می‌گیرد.
تروفو نویسنده یا همکار نویسنده فیلمنامه تمام فیلمهایی بود که خودش کارگردانی کرد. آثار او ترکیبی از کمدی، غم، تردید و عشق بود. یکی از مضامین اصلی فیلم‌های تروفو زندگی خودش بود. از این جهت پاره‌ای از فیلم‌هایش فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای محسوب می‌شوند. چهارصد ضربه هم از آن دست فیلم‌هاست و تصویر پاره‌ای از وقایع دوران کودکی فیلمساز است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب اینگرید برگمن: داستان زندگی من - اینگرید برگمن، آلن برجس

 • بازدید: 10440
 • تاریخ: پنجشنبه، 15 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: اینگرید برگمن: داستان زندگی من

نویسنده: اینگرید برگمن، آلن برجس

مترجم: آنتونیا شرکا

تعداد صفحات: 609

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  7.47 مگابایت


توضیحات:
اینگرید برگمن، یکی از بزرگ ترین بازیگران سینما و تئاتر _ برنده ی سه جایزه ی اسکار و جایزه ی انجمن منتقدان فیلم نیویورک _ در این کتاب از سرگذشتش می گوید، از آن چه بر پرده و پشت پرده، صحنه و پشت صحنه اتفاق افتاده است؛ از واکنش هایش در رویارویی با شخصیت های افسانه ای نظیر گرتا گاربو، همفری بوگارت، گری کوپر، اینگمار برگمان و دیوید سلزنیک؛ و در عین حال از زندگی خصوصی اش، کودکی اش در سوئد، ازدواج هایش(از جمله ارتباط عاشقانه ای که با روبرتو روسلینی برقرار کرد و آن فرار جنجالی را به دنبال آورد) و سرانجام نبرد شجاعانه ای که در سالهای پایانی عمر با سرطان داشت. او در سال 1982 در 66 سالگی درگذشت.
آلن برجس از زمانی که اینگرید در میهمان سرای ششمین خوشبختی _ فیلمی بر اساس کتاب پرفروش او _ بازی کرد، در زمره ی دوستان نزدیکش قرار گرفت. برجس سه سالی برای گردآوری مطالب و نوشتن کتاب اینگرید برگمن: داستان زندگی من وقت صرف کرد. این کتاب نه تنها سرگذشت یک بازیگر برگزیده، زیبارو و بی ریاست، بلکه مجموعه اطلاعات ارزشمندی است درباره ی فیلم های تاریخ سینما و چگونگی تولید آن ها، نمایش ها، و بازیگرانی که از دهه ی سی تا پایان دهه ی هفتاد در عرصه ی این دو هنر حضور داشتند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب استنلی کوبریک - پل دانکن

 • بازدید: 6824
 • تاریخ: پنجشنبه، 15 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: استنلی کوبریک

نویسنده: پل دانکن

مترجم: سعید خاموش

تعداد صفحات: 189

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  3.69 مگابایت


توضیحات:
استنلی کوبریک (به انگلیسی: Stanley Kubrick)‏ کارگردان و تهیه‌کنندهٔ  آمریکایی بود. بیشتر فیلم‌های کوبریک اقتباسات ادبی هستند. فیلمهای کوبریک معمولاً جنجالی و همینطور مورد ستایش منتقدان واقع شده‌اند. کوبریک به دقیق بودن و به نمایش درآوردن همه جزئیات دقیق در فیلمهایش معروف بود. به همین علت روش او در فیلمسازی کند و طولانی بوده، تا آنجا که گاهی میان دو فیلم او سالها وقفه می‌افتاده‌است. او در طول ۴۸ سال فعالیت در حیطه کارگردانی تنها ۱۳ فیلم بلند ساخت. سبک‌های گوناگون فیلمهایش و انزوای او چه در روش فیلمسازی و چه در مورد شخصیت فردی وی، او را مشهور ساخته‌است. استنلی کوبریک یکی از معدود کارگردانان کمالگرا در تاریخ سینما به شمار می‌آید.

دانلود کتاب

آوازهایی که مادرم به من آموخت ( زندگینامه مارلون براندو ) - رابرت لینزی

 • بازدید: 8401
 • تاریخ: پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391
 • موضوع: سینما


عنوان: آوازهایی که مادرم به من آموخت ( زندگینامه مارلون براندو )

نویسنده: رابرت لینزی

مترجم: فرهاد پسندیار

تعداد صفحات: 546

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  13.6 مگابایت


توضیحات:
مارلون براندو ساعتی پس از نیمه شب سوم آوریل ۱۹۲۴ در اوماها در ایالت نبراسکا به دنیا آمد. او یکی از تاثیرگزارترین بازیگران تاریخ سینما است. بسیاری بهترین نقش او را پدر خوانده می‌دانند. این بازیگر آمریکایی در بین بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و منتقدان به عنوان «بهترین بازیگر تاریخ سینما» شناخته می‌شود.آنچنان که خودش بیان کرده هرگز فکر نمی کرده در جهان سینما به چنین شهرتی برسد و می گوید همه چیز اتفاقی شد.او در دوران نوجوانی به اجبار پدر وارد آکادمی نظامی شد ، ولی آن را نیمه تمام گذاشت و بعد ها به آکادمی بازیگری استلا آدلر (زنی که تا کنون یکی از بزرگترین استادان بازیگری مخصوصا در رشته تاتر شناخته می شود) رفت ، و سپس به تاتر برادوی راه یافت.در واقع بیشتر بازیگران بزرگ هالبوود مدتی را در تاتر برادوی خاک خورده‌اند.با نمایش اتوبوسی به نام هوس که بعد ها در فیلم آن را نیز نقش آفرینی کرد نامش سر زبانهاافتاد.همچنین بنا به گفته خودش نقد هایی که بعد از تاتر اتوبوسی به نام هوس در روزنامه ها نوشته شد یکی از دلایلی هست که او در تمام عمر خود رابطه ی خوبی با روزنامه ها و مجلات نداشت ، روزنامه ها در مورد این نمایش که مارلون در آن نقش یک مرد نظامی بی احساس و وحشی خوی را بازی میکرد نوشته بودند که مارلون براندو در حقیقت شخصیت خود را در این نمایش به صحنه برده است. اون بعد از سه سال پیایی بازی در نمایش اتوبوسی به نام هوس بالاخره قراردادهایی با کمپانی های سازنده فیلم نوشت و در اولین فیلم سینمایی اش به نام مردان که در آن نقش یک سرباز جانباز را بازی میکرد ظاهر شد. او خیلی زودتر از هر کسی در جهان سینما راه خود را به سوی ترقی و شهرت باز کرد و طی سالها نقش آفرینی در مقابل دوربین همیشه به سلطان صحنه ها مشهور بود.

دانلود کتاب

تسخیر ناپذیر ( زندگی رابرت دنیرو ) - اندی دوگان

 • بازدید: 5833
 • تاریخ: پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391
 • موضوع: سینما


عنوان: تسخیر ناپذیر ( زندگی رابرت دنیرو )

نویسنده: اندی دوگان

مترجم: ع‍ل‍ی‍رض‍ا ع‍ام‍ری‌

تعداد صفحات: 337

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 5.97 مگابایت


توضیحات:
این کتاب به طور کامل و بدون نقص به شرح حال اسطوره بزرگ رابرت دنیرو پرداخته است.این شرح حال کلیه فعالیتهای وی را اعم از فعالیت هنری و غیر هنری شامل میشود .همه مسائلی که باعث انتخاب نقش توسط او شده و رویدادهایی که سر صحنه پیش آمده است.آغاز آشنایی با مارتین اسکورسیزی و کارهایی که برای بهتر درآوردن نقش انجام داده است،نظرش درباره هالیوود و جوایز و بسیاری مطالب مستند و جالب و مفید دیگر .در کنار همه اینها نویسنده از منظر روانشناختی هم چیزی کم نگذاشته است.در پایان کتاب هم قسمتی هست که حرفهای بزرگان سینما را درباره او آورده اند.به همراه کارنامه هنری و راهنمای عناوین انگلیسی .

دانلود کتاب

تبعید خودخواسته (زندگی و فیلمهای فریتس لانگ) - پیتر باگدانوویچ

 • بازدید: 5128
 • تاریخ: شنبه، 29 مهر ماه، 1391
 • موضوع: سینما

   عنوان: تبعید خودخواسته (زندگی و فیلمهای فریتس لانگ)

  نویسنده: پیتر باگدانوویچ

    مترجم: رحیم قاسمیان

    تعداد صفحات: 182

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   10.1 مگابایت

 
 

توضیحات:
کتابی جامع درباره ی زندگی و آثار فریتس لانگ کارگردان بزرگ سینما...

دانلود کتاب

رعد دوردست، زندگی و فیلم های ساتیاجیت رای - ردآوری چیداناندا داس گوپتا

 • بازدید: 5120
 • تاریخ: شنبه، 29 مهر ماه، 1391
 • موضوع: سینما

   عنوان: رعد دوردست، زندگی و فیلم های ساتیاجیت رای

  نویسنده: ردآوری چیداناندا داس گوپتا

    مترجم: وازریک درساهاکیان

    تعداد صفحات: 153

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   3.64 مگابایت

 
 

توضیحات:
این کتاب از روی نسخه چاپ اول آن به زبان انگلیسی(1981) با نام The Cinema of Satyajit Ray گردآوری شده توسط Chidananda Dasgupta ترجمه و در مرداد ماه 1364 به عنوان نهمین کتاب سینمایی شرکت تهران فاریاب در 3000 نسخه منتشر شده است.
طرح روی جلد کتاب اثر آیدین آغداشلو است.

دانلود کتاب

اکتبر - سرگئی میخائیلوویچ آیزنشتاین

 • بازدید: 4644
 • تاریخ: شنبه، 29 مهر ماه، 1391
 • موضوع: سینما

   عنوان: اکتبر

  نویسنده: سرگئی میخائیلوویچ آیزنشتاین

    مترجم: احمد ضابطی جهرمی

    تعداد صفحات: 75

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   2.85 مگابایت

 
 

توضیحات:
شاهکاری از سرگئی میخائیلوویچ آیزنشتاین

دانلود کتاب