مرجع دانلود کتاب: پزشکی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
زیرموضوعات

تغذیهسلامتدرمان

دانلود کتاب اصول مربوط به كاهش تقاضا اپيدميولوژي، پيشگيري و درمان - برنامه بين المللي كنترل موادمخدر سازمان ملل

 • بازدید: 3108
 • تاریخ: شنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: سلامت


عنوان:  اصول مربوط به كاهش تقاضا اپيدميولوژي، پيشگيري و درمان

نویسنده: برنامه بين المللي كنترل موادمخدر سازمان ملل
(گزارش جهاني موادمخدر 2000)

مترجم: اداره كل روابط بين الملل دبيرخانه ستاد

تعداد صفحات: 

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 1.17 مگابایت


توضیحات:
 
هدف اين اثر 1، تجزيه و تحليل سه ستون اصلي برنامه هاي كاهش تقاضا يعني اپيدميولوژي (روش و بررسي هاي مربوطه)، پيشگيري و درمان است. اغلب بررسي هايي كه تاكنون در اين زمينه به عمل آمده، در كشورهاي صنعتي , يعني كشورهاي آمريكاي شمالي، اروپاي غربي و استراليا انجام گرفته است. اين امر به اين دليل بوده كه اين كشورها سهم بيشتري نسبت به كشورهاي در حال توسعه در رابطه با اعتياد به موادمخدر و مشكلات مربوط به امراض ناشي از موادمخدر داشته اند. بيشترين سرماي هگذاري هايي كه در رابطه با مطالعات سيستماتيك در خصوص درك معضل اعتياد و براي اجراي برنامه هاي پيشگيري و درمان در دهه اخير به عمل آمده، توسط ايالات متحده آمريكا صورت گرفته است. سرمايه گذاري هاي مربوط به برنامه هاي كاهش تقاضا اعم از مطالعات، پيشگيري و درمان در سطح كشور آمريكا از 9/ 0 ميليارد دلار در سال 1985به 6/ 5 ميليارد دلار در سال 1999 رسيد كه اين مقدار برابر 20 دلار به ازاي هر نفر در اين كشور بود كه بر اساس استانداردهاي جهاني، رقم بسيار بالايي محسوب مي شود. اين رقم برابر يك سوم كليه هزينه هايي است كه در زمينه مبارزه با موادمخدر در اين كشور صورت مي گيرد. حتي با در نظر گرفتن ميزان تورم، سرمايه گذاري هايي كه در بخش كاهش تقاضا بين سا لهاي 1985 تا 1999 صورت گرفته، بيش از چهار برابر افزايش داشته است. به موازات افزايش سرمايه گذاري ها در اين زمينه، سوء مصرف موادمخدر اعم از شيوع سالانه و نيز مصرف كنوني كليه موادمخدر آن گونه كه در بررسي سالانه خانواده ها نشان داده شده، 40 درصد كاهش داشته است. سوء مصرف كوكايين در طول سال هاي 1985 تا 1999 تا 70 درصد كاهش داشته است . تعداد مصرف كنندگان كنوني موادمخدر غير مجاز (حداقل يك بار مصرف در ماه قبل از بررسي ) 3/ 23 ميليون نفر در سال 1985 به 6/ 13 ميليون نفر درسال1998 كاهش يافت. تعداد كنوني سوء مصرف كنندگان كوكايين از 7/ 5 ميليون نفر در سال 1985 به 8/ 1 ميليون نفر در سال 1998 كاهش يافته است. بررسي ملي خانواد هها در سال 1999 نشان داد كه 7 درصد جمعيت 12 سال به بالا، درماه گذشته موادمخدر مصرف كرد هاند كه نسبت به 1/ 12 درصد در سال 1985 كاهش داشته است. نسبت جمعيتي كه در ماه پيش از انجام بررسي، كوكايين مصرف كرده بودند از 3 درصد در سال 1985 به 8/ 0 درصد در سال 1999 كاهش داشته است. اگر چه تغيير رفتار انسا نها به دليل عوامل گوناگون رخ م يدهد, ليكن مطالعات عميقي كه در اين رابطه صورت گرفته نشان مي دهد تلاش هاي عظيم به عمل آمده در زمينه كاهش تقاضا، نقش مهمي را در رابطه با جلوگيري از سوء مصرف موادمخدر ايفا نموده است. از آن جا كه الگوي سوءمصرف مواد از يك كشور به كشور ديگر ( و در اغلب مواقع در داخل يك كشور) متغير است، طراحي و اجراي يك برنامه واحد در زمينه پيشگيري و درمان كار ساز نخواهد بود. اين امر در خصوص اجراي برنامه اي تبيين شده براي كشورهاي صنعتي كه در كشورهاي درحال توسعه اجرا مي شود، بيشتر عينيت پيدا مي كند. حتي اگر برنامه اي در يك كشور بخصوص موفق عمل كند، براي استفاده در كشوري ديگر، بايستي حتما با شرايط فرهنگي و اجتماعي آن كشور به دقت جرح و تعديل گردد. با توجه به معضل روبه رشد سوء مصرف موادمخدر در بسياري از كشورهاي در حال رشد،هنوز به مطالعه بيشتر در خصوص شناسايي عوامل ويژه تاثيرگذار بر تقاضاي موادمخدر نياز است. با توجه به اين امر، UNDCP با همكاري ساير شركاي خود درصدد توسعه تعدادي برنامه هاي نمونه در زمينه پيشگيري و درمان بوده كه با توجه به تفاوت هاي منابع و شرايط محلي طراحي شد ه اند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب راهنماي تغذيه و ر‍ژ‍يم درماني - دكتر باقرزاده

 • بازدید: 15653
 • تاریخ: چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392
 • موضوع: پزشکی


عنوان: راهنماي تغذيه و ر‍ژ‍يم درماني

نویسنده: دكتر باقرزاده

مترجم: -

تعداد صفحات: 43

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 528 کیلوبایت

 


توضیحات:
رژیم غذایی مجموعه غذایی است که یک موجود زنده مصرف می‌کند. گاه انسانها از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند. این رژیم غذایی ممکن است به علت بیماری آنها توسط پزشک یا متخصص تغذیه به آنها توصیه شده باشد که به آن رژیمِ درمانی می‌گویند (مثلاً در بیماری دیابت ). گاهی نیز برای لاغر شدن یا چاق شدن از رژیم لاغری یا رژیم چاقی ( رژیم افزایش وزن ) پیروی می‌کنند. همچنین بعضی از افراد مایلند در رژیم غذایی خود فقط از گیاهان استفاده کنند که به رژیم غذایی آنها گیاهخواری گفته می‌شود. این روش تغذیه برای سلامتی افراد چاق لازم و حیاتی است ولی می‌تواند برای افراد معمولی خطرناک باشد. اینکه چه کسی باید رژیم لاغری بگیرد را پزشک یا متخصص تغذیه مشخص می‌کند. همچنین این روز‌ها خیلی مد شده است که افراد به بهانه پیروی از رژیم لاغری ، ابتدا یک بشقاب بزرگ سالاد میل می کنند و بعد سراغ غذا می ‌روند. آنها به این امید که سالاد خورده‌اند و چاق نمی ‌شوند تا آنجا که می‌ توانند غذا می‌ خورند. اما متخصصان تغذیه می ‌گویند: مصرف سالاد تنها زمانی به لاغر شدن کمک می ‌کند که جایگزین بخشی از حجم غذایی شود که فرد قصد خوردن آن را دارد. این کتاب یک راهنمای تغذیه مناسب برای رژیم درمانی شماست.

دانلود کتاب

دانلود کتاب خرما، درخت زندگي - سجاد واعظی

 • بازدید: 5354
 • تاریخ: چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392
 • موضوع: پزشکی


عنوان: خرما، درخت زندگي

نویسنده: سجاد واعظي

مترجم: -

تعداد صفحات: 77

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 546 کیلوبایت

 


توضیحات:
آنچه در این کتاب درباره خرما مطرح شده عبارت است از سابقه تاریخی درخت خرما و ارزش غذایی و اهمیت صنعتی خرماست.سپس خرما در مصحف شریف و احادیث اسلامی ، در فرهنگ و ادبیات پارسی و در پایان کتاب تصاویری رنگی از نخل ها و نخلستان ها به چاپ رسیده است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب انواع ماسكهاي صورت - فردين صادقي

 • بازدید: 6885
 • تاریخ: چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392
 • موضوع: پزشکی


عنوان: انواع ماسكهاي صورت

نویسنده: فردين صادقي

مترجم: -

تعداد صفحات: 37

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 461 کیلوبایت

 


توضیحات:
هر پوستى با توجه به رطوبت، چربى، جوش و منافذى که دارد براى شادابى بیشتر نیاز به تقویت دارد. برای تقویت پوست باید از ماسک های مخصوص گیاهی که بیشتر از میوه ها تشکیل می شود استفاده کرد. در این کتاب با انواع ماسک های صورت بطور کامل آشنا خواهید شد.
 

دانلود کتاب

دانلود کتاب راهنماي بيماريهاي شايع پوست و مو - دكتر محسن فياض

 • بازدید: 13670
 • تاریخ: چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392
 • موضوع: پزشکی


عنوان: راهنماي بيماريهاي شايع پوست و مو

نویسنده: دكتر محسن فياض

مترجم: -

تعداد صفحات: 86

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 1.59 مگابایت

 


توضیحات:
این کتاب راهنمای بیماریهای شایع پوست و مو است و  ضروری ترین اطلاعات مربوط به بیماریهای شایع پوست و مو از جمله  :  آکنه  - اگزما  - ریزش آندروژنتیک مو  - زونا  - لکههای پررنگ صورت  - آلوپسی آرهآتا  - آبله مرغان  - تب خال  - گال  - زرد زخم  - کهیر  - شپش  - پیسی یا ویتیلیگو  - خالها- پرمویی یا هیرسوتیسم  - مولوسکوم کنتاژیوزوم  - زگیل  - پسوریازیس  - بیماریهای قارچی پوست  - درماتیت  سبورئیک  - سرطانهای پوستی  - لیکن پلان  - زوائد گوشتی  - اریتم مولتی فرم  -  در پوست HIV تظاهرات عفونت – پیتیریازیس  و ...

دانلود کتاب

دانلود کتاب درمانهاي زيبايي دندانپزشكي لامينيت ونير چيني - دكتر سيد حسن رجالي

 • بازدید: 3975
 • تاریخ: چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392
 • موضوع: پزشکی


عنوان: درمانهاي زيبايي دندانپزشكي لامينيت ونير چيني

نویسنده: دكتر سيد حسن رجالي

مترجم: -

تعداد صفحات: 33

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 1.26 مگابایت

 


توضیحات:
این جزوه الکترونیک برای آشنائی عموم مردم با دندانپزشکی زیبائی توسط دکتر سید حسین رجالی تهیه شده است.در این جزوه  با کمک عکس های واقعی از بیماران درمان شده ،رمینه آشنائی خوانندگان با این درمان های مدرن دندانپزشکی حاصل گشته است.اگر قصد انجام درمان زیبائی دندانپزشکی دارید ویا اگر از فرم لبخند خود راضی نیستید و می خواهید روشی برای زیباتر شدن آن پیدا کنید حتما" این جزوه را بخوانید.

دانلود کتاب

دانلود کتاب آداب طب و پزشکی در اسلام - علامه سید جعفر مرتضی عاملی

 • بازدید: 6056
 • تاریخ: جمعه، 10 خرداد ماه، 1392
 • موضوع: مذهبی


عنوان: آداب طب و پزشکی در اسلام

نویسنده: علامه سید جعفر مرتضی عاملی

مترجم: 

تعداد صفحات: 108

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  1.5 مگابایت


توضیحات:
آداب‌ طب‌ و پ‍زش‍ك‍ی‌ در اس‍لام‌ ت‍رج‍م‍ه‌ آداب‌ ال‍طی‍ب‍ه‌ ف‍ی‌ الاس‍لام
شامل: مقدمه دفتر ، مقدّمه مؤ لف ، ديباچه مترجم ، بخش اوّل : تاريخ پزشكى ، يادآورى : ، فصل اوّل : پزشكى پيش از اسلام ، فصل دوّم : پزشكى در دوره اسلامى (قرنهاى اوّل و دوّم هجرى ) ، فصل سوّم : پزشكى يكى از مظاهر تمدن ، فصل چهارم : بيمارستانها ، بخش دوّم : اخلاق پزشكى در اسلام ، فصل اوّل :مسؤ وليت پزشكى ، فصل دوّم : دانشجوى رشته پزشكى ، فصل سوّم : پزشك و درمان ، فصل چهارم : پرستارى و بيمارستان ، فصل پنجم : عيادت بيمار ، بخش سوّم : بهداشت و سلامتى ، توجه : ، فصل اوّل : مقدّمات ، فصل دوّم : مسواك و خلال كردن ، سخن پايانى ، فهرست منابع و مآخذ.

دانلود کتاب

ناسخ التواریخ (جلد 2) - حمدتقی لسان الملک سپهر

 • بازدید: 9138
 • تاریخ: يكشنبه، 3 دي ماه، 1391
 • موضوع: تاریخ

  عنوان: ناسخ التواریخ (جلد 2)

  نویسنده: حمدتقی لسان الملک سپهر

  مترجم:

  تعداد صفحات: 581

  زبان: فارسی

  نوع فایل: PDF

  حجم:  6.81 مگابایت

دانلود کتاب

تشخیص دارو های اصل از تقلبی - مهندس مهدی فلاح

 • بازدید: 6707
 • تاریخ: پنجشنبه، 30 شهريور ماه، 1391
 • موضوع: پزشکی

   عنوان: تشخیص دارو های اصل از تقلبی

  نویسنده: مهندس مهدی فلاح

    مترجم:

    تعداد صفحات:  54

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:  1.2 مگابایت

 
 

توضیحات:

دانلود کتاب

دانلود کتاب سافت سوکت الاستومری و ژلی مورد استفاده در پروتز اندام تحتانی - شاهین همایی گهر

 • بازدید: 4046
 • تاریخ: سه شنبه، 28 شهريور ماه، 1391
 • موضوع: پزشکی

   عنوان:  سافت سوکت الاستومری و ژلی  مورد استفاده در پروتز اندام تحتانی

  نویسنده:  شاهین همایی گهر

    مترجم: 

    تعداد صفحات:  86

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   596 کیلوبایت

 
 

توضیحات:

دانلود کتاب

دانلود کتاب تغییرات اندک تاثیرات شگرف - هاروی ب سایمون

 • بازدید: 4073
 • تاریخ: سه شنبه، 28 شهريور ماه، 1391
 • موضوع: پزشکی

   عنوان:  تغییرات اندک تاثیرات شگرف

  نویسنده:  هاروی ب سایمون

    مترجم: 

    تعداد صفحات:  4

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   178 کیلوبایت

 
 

توضیحات:

دانلود کتاب