مرجع دانلود کتاب: زندگینامه

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دانلود کتاب عظیم تر از یک زندگی - مارلون براندو

 • بازدید: 8745
 • تاریخ: شنبه، 25 خرداد ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: عظیم تر از یک زندگی

نویسنده: مارلون براندو

مترجم: سید محمد مهدی عرفانیان

تعداد صفحات: 298

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  4.26 مگابایت


توضیحات:
این کتاب در واقع زندگینامه مارلون براندو می باشد که بصورت یک رمان در آمده است.
مارلون براندو ساعتی پس از نیمه شب سوم آوریل ۱۹۲۴ در اوماها در ایالت نبراسکا به دنیا آمد. او یکی از تاثیرگزارترین بازیگران تاریخ سینما است. بسیاری بهترین نقش او را پدر خوانده می‌دانند. این بازیگر آمریکایی در بین بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و منتقدان به عنوان «بهترین بازیگر تاریخ سینما» شناخته می‌شود.آنچنان که خودش بیان کرده هرگز فکر نمی کرده در جهان سینما به چنین شهرتی برسد و می گوید همه چیز اتفاقی شد...

دانلود کتاب

دانلود کتاب معراج السعادة - ملا احمد نراقی

 • بازدید: 5440
 • تاریخ: جمعه، 10 خرداد ماه، 1392
 • موضوع: مذهبی


عنوان: معراج السعادة

نویسنده: ملا احمد نراقی

مترجم: 

تعداد صفحات: 529

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  6.62 مگابایت


توضیحات:
عناوين اصلي كتاب شامل:
زندگينامه و آثار مرحوم ملا احمد نراقى؛ باب اول : در بيان بعضى مقدمات نافعه ، از بيان حالات نفس و منفعت فضايل اخلاق و مضرت رذايل آن؛ باب دوم : در سبب انحراف اخلاق از جاه پسنديده و حصول اخلاق ذميمه‏و بيان قواى نفس انسانى؛ باب سيم : دربيان محافظت اخلاق حميده ازبيرون رفتن ازحداعتدال؛ باب چهارم : در تفصيل انواع اخلاق و بيان شرافت فضايل و شرح مفاسدرذايل؛ باب پنجم : اسرار و آداب عبادات.

دانلود کتاب

دانلود کتاب نبرد من - آدولف هیتلر

 • بازدید: 57582
 • تاریخ: يكشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: نبرد من

نویسنده: آدولف هیتلر

مترجم: عنایت

تعداد صفحات: 537

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  7.35 مگابایت


توضیحات:
نبرد من (به آلمانی: Mein Kampf) کتابی، که توسط آدولف هیتلر نوشته شده است، و بیانگر اندیشه‌های سیاسی هیتلر و نازیسم می‌باشد. هیتلر در سال ۱۹۲۴ هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش اول کتاب را با دیکته کردن جملات به منشی خود رودلف هس این اثر را به وجود آورد. بخش دوم، پایان همان سال پس از آزادی زودهنگام او از زندان نوشته شد.
با قدرت گرفتن ناسیونال سوسیالیست‌ها در آلمان، فروش و توزیع نبرد من نیز رواج گرفت. از اواسط دهه ۱۹۳۰ کتاب هیتلر به خرج دولت به زوج‌های تازه ازدواج کرده هدیه می‌شد، فروش نسخه‌های دست دوم کتاب ممنوع بود و تدریس آن در مدرسه‌ها به عنوان جزئی از برنامهٔ تبلیغاتی حزب ناسیونال سوسیالیست از همین دوران آغاز شد. از این کتاب تا پایان جنگ دوم جهانی نزدیک به یازده میلیون نسخه انتشار یافت که بخش اعظم آن یا رایگان توزیع، یا به اجبار خریداری شده‌بود.

دانلود کتاب

دانلود کتاب اینگرید برگمن: داستان زندگی من - اینگرید برگمن، آلن برجس

 • بازدید: 9851
 • تاریخ: پنجشنبه، 15 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: سینما


عنوان: اینگرید برگمن: داستان زندگی من

نویسنده: اینگرید برگمن، آلن برجس

مترجم: آنتونیا شرکا

تعداد صفحات: 609

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  7.47 مگابایت


توضیحات:
اینگرید برگمن، یکی از بزرگ ترین بازیگران سینما و تئاتر _ برنده ی سه جایزه ی اسکار و جایزه ی انجمن منتقدان فیلم نیویورک _ در این کتاب از سرگذشتش می گوید، از آن چه بر پرده و پشت پرده، صحنه و پشت صحنه اتفاق افتاده است؛ از واکنش هایش در رویارویی با شخصیت های افسانه ای نظیر گرتا گاربو، همفری بوگارت، گری کوپر، اینگمار برگمان و دیوید سلزنیک؛ و در عین حال از زندگی خصوصی اش، کودکی اش در سوئد، ازدواج هایش(از جمله ارتباط عاشقانه ای که با روبرتو روسلینی برقرار کرد و آن فرار جنجالی را به دنبال آورد) و سرانجام نبرد شجاعانه ای که در سالهای پایانی عمر با سرطان داشت. او در سال 1982 در 66 سالگی درگذشت.
آلن برجس از زمانی که اینگرید در میهمان سرای ششمین خوشبختی _ فیلمی بر اساس کتاب پرفروش او _ بازی کرد، در زمره ی دوستان نزدیکش قرار گرفت. برجس سه سالی برای گردآوری مطالب و نوشتن کتاب اینگرید برگمن: داستان زندگی من وقت صرف کرد. این کتاب نه تنها سرگذشت یک بازیگر برگزیده، زیبارو و بی ریاست، بلکه مجموعه اطلاعات ارزشمندی است درباره ی فیلم های تاریخ سینما و چگونگی تولید آن ها، نمایش ها، و بازیگرانی که از دهه ی سی تا پایان دهه ی هفتاد در عرصه ی این دو هنر حضور داشتند.

دانلود کتاب

کلمات - ژان پل سارتر

 • بازدید: 10316
 • تاریخ: يكشنبه، 11 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: کلمات

نویسنده: ژان پل سارتر

مترجم: حسینقلی جواهرچی

تعداد صفحات: 345

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  3.26 مگابایت


توضیحات:
شاهکار ادبی سارتر با عنوان «کلمات» زندگینامه خودنوشت سارتر تا سن ده سالگی است که بیش از همه با اعترافات روسو مقایسه شده است.
کلمات کتابی است درباره نویسنده شدن. کشف مرگ، خلاقیت، ریاکاری و ابتذال. کلمات کمتر شبیه نوشته های دیگر سارتر نیست و گاهی به ویژه در فصل دوم به آثار نویسندگان ذهنی نویس رمان نو مانند دوراس و ساروت نزدیک می شود. در پایان کتاب می نویسد؛«تا مدت های مدیدی قلمم را شمشیر فرض می کردم، اما اکنون از ناتوانی خودمان با اطلاعم. اما چه اهمیتی دارد. کتاب می نویسم. کتاب خواهم نوشت. کتاب ها لازمند، کتاب نوشتن در هر حال مفید است. فرهنگ نه چیزی را نجات می دهد و نه کسی را چیزی را توجیه نمی کند اما محصول بشر است.
کلمات گونه‌ای حسب حال نامتعارف است که عوالم درونی سارتر کودک را در دو قلمرو در هم تنیده خواندن و نوشتن به تصویر می کشد و چگونگی تأثیر این فرایند را در زندگی اندیشمندانه سارتر بزرگ سال شرح می‌دهد . سارتر در این اثر، سلوک ذهنی‌اش را به شیوه‌ای گاه سهل ممتنع، گاه بسیار دشوار، شگفت انگیز و در عین حال دلربا بیان می‌کند .
اما «کلمات» از دو فصل تشکیل شده ؛ اولی «خواندن» است و دومی «نوشتن» . «خواندن» با لحنی طناز و سرزنده آغاز می شود. سال 1850 است و پدربزرگ سارتر هم مثل برادر کوچکش از تحقق آرزوی پدر سر باز می زند و کشیش نمی شود و می رود سراغ شغل معلمی زبان آلمانی. اندکی بعد اسم و رسمی به هم می زند و کتاب هایی در باب فن آموزش زبان می نویسد که با استقبال مواجه می شود. دختر این معلم سختکوش زبان آلمانی با مرد جوان بیماری ازدواج می کند. حاصل این ازدواج تنها یک فرزند پسر است که ژان پل سارتر باشد. پدر سارتر بر اثر ابتلا به تب روده جان می بازد و همسر و فرزندش راهی خانه پدربزرگ شارل می شوند. پدربزرگ هم خیال پرورش نابغه ای را در سر دارد.
سارتر زود از موعد مشتاقانه خواندن می آموزد. همه چیز برای آموزش صحیح و به قاعده فراهم است. «زندگی روزمره روشن بود، با اشخاص معقولی معاشرت می کردیم که بلند و واضح سخن می گفتند، عقایدشان بر اصول سنجیده و بر حکمت ملل استوار بود و می پذیرفتند که خود را از عامه فقط با نوعی تکلف روحی که من با آن کاملاً آشنا بودم، جدا کنند.» در چنین محیطی سارتر خردسال شروع می کند به خواندن دیوانه وار شاهکارهای کلاسیک ادبی. آخرین صفحات مادام بوواری را بیست بار می خواند ...

دانلود کتاب

گوشه هایی از خاطرات من - ماکسیم گورکی

 • بازدید: 6652
 • تاریخ: پنجشنبه، 8 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: گوشه هایی از خاطرات من

نویسنده: ماکسیم گورکی

مترجم: سعدالله علیزاده

تعداد صفحات: 300

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  6.98 مگابایت


توضیحات:
آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف (به روسی: Алексей Максимович Пешков) (۲۸ مارس ۱۸۶۸ – ۱۸ ژوئن ۱۹۳۶) که بیشتر با نام ماکسیم گورکی (به روسی: Максим Горький) شناخته می‌شود، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود.
گرچه او را بیش‌تر به عنوان یک نویسنده، در سطح جهانی می‌شناسند و ستایش می‌کنند، از رهبران جنبش انقلابی روسیه نیز به شمار می‌آید.نیژنی نوگورود، روستای محل تولدش، از ۱۹۳۲ تا ۱۹۹۱، به افتخار او «گورکی» نامیده می‌شد. وی در سال ۱۹۳۶ در سن ۶۸ سالگی درگذشت. مرگ وی در هنگامی رخ داد که وی تحت مداوای پزشکی بود. چگونگی و دلیل مرگ هیچگاه مشخص نشد. البته اعتراف‌هایی در دادگاه‌های استالین گرفته شد ولی مدارک تاریخی کافی در این زمینه در دست نیست.

دانلود کتاب

آوازهایی که مادرم به من آموخت ( زندگینامه مارلون براندو ) - رابرت لینزی

 • بازدید: 7942
 • تاریخ: پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391
 • موضوع: سینما


عنوان: آوازهایی که مادرم به من آموخت ( زندگینامه مارلون براندو )

نویسنده: رابرت لینزی

مترجم: فرهاد پسندیار

تعداد صفحات: 546

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  13.6 مگابایت


توضیحات:
مارلون براندو ساعتی پس از نیمه شب سوم آوریل ۱۹۲۴ در اوماها در ایالت نبراسکا به دنیا آمد. او یکی از تاثیرگزارترین بازیگران تاریخ سینما است. بسیاری بهترین نقش او را پدر خوانده می‌دانند. این بازیگر آمریکایی در بین بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و منتقدان به عنوان «بهترین بازیگر تاریخ سینما» شناخته می‌شود.آنچنان که خودش بیان کرده هرگز فکر نمی کرده در جهان سینما به چنین شهرتی برسد و می گوید همه چیز اتفاقی شد.او در دوران نوجوانی به اجبار پدر وارد آکادمی نظامی شد ، ولی آن را نیمه تمام گذاشت و بعد ها به آکادمی بازیگری استلا آدلر (زنی که تا کنون یکی از بزرگترین استادان بازیگری مخصوصا در رشته تاتر شناخته می شود) رفت ، و سپس به تاتر برادوی راه یافت.در واقع بیشتر بازیگران بزرگ هالبوود مدتی را در تاتر برادوی خاک خورده‌اند.با نمایش اتوبوسی به نام هوس که بعد ها در فیلم آن را نیز نقش آفرینی کرد نامش سر زبانهاافتاد.همچنین بنا به گفته خودش نقد هایی که بعد از تاتر اتوبوسی به نام هوس در روزنامه ها نوشته شد یکی از دلایلی هست که او در تمام عمر خود رابطه ی خوبی با روزنامه ها و مجلات نداشت ، روزنامه ها در مورد این نمایش که مارلون در آن نقش یک مرد نظامی بی احساس و وحشی خوی را بازی میکرد نوشته بودند که مارلون براندو در حقیقت شخصیت خود را در این نمایش به صحنه برده است. اون بعد از سه سال پیایی بازی در نمایش اتوبوسی به نام هوس بالاخره قراردادهایی با کمپانی های سازنده فیلم نوشت و در اولین فیلم سینمایی اش به نام مردان که در آن نقش یک سرباز جانباز را بازی میکرد ظاهر شد. او خیلی زودتر از هر کسی در جهان سینما راه خود را به سوی ترقی و شهرت باز کرد و طی سالها نقش آفرینی در مقابل دوربین همیشه به سلطان صحنه ها مشهور بود.

دانلود کتاب

تسخیر ناپذیر ( زندگی رابرت دنیرو ) - اندی دوگان

 • بازدید: 5559
 • تاریخ: پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391
 • موضوع: سینما


عنوان: تسخیر ناپذیر ( زندگی رابرت دنیرو )

نویسنده: اندی دوگان

مترجم: ع‍ل‍ی‍رض‍ا ع‍ام‍ری‌

تعداد صفحات: 337

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 5.97 مگابایت


توضیحات:
این کتاب به طور کامل و بدون نقص به شرح حال اسطوره بزرگ رابرت دنیرو پرداخته است.این شرح حال کلیه فعالیتهای وی را اعم از فعالیت هنری و غیر هنری شامل میشود .همه مسائلی که باعث انتخاب نقش توسط او شده و رویدادهایی که سر صحنه پیش آمده است.آغاز آشنایی با مارتین اسکورسیزی و کارهایی که برای بهتر درآوردن نقش انجام داده است،نظرش درباره هالیوود و جوایز و بسیاری مطالب مستند و جالب و مفید دیگر .در کنار همه اینها نویسنده از منظر روانشناختی هم چیزی کم نگذاشته است.در پایان کتاب هم قسمتی هست که حرفهای بزرگان سینما را درباره او آورده اند.به همراه کارنامه هنری و راهنمای عناوین انگلیسی .

دانلود کتاب

سرگذشت عیسی مسیح - متی

 • بازدید: 9998
 • تاریخ: سه شنبه، 12 دي ماه، 1391
 • موضوع: مذهبی

  عنوان: سرگذشت عیسی مسیح  

  نویسنده: متی (عهد جدید)

  مترجم: 

  تعداد صفحات: 40

  زبان: فارسی

  نوع فایل: PDF

  حجم:  1.57 مگابایت


 
توضیحات:
متی پسر الفائوس یکی از دوازده حواری عیسی و از نخستین مسیحیان بود. او از اهالی اورشلیم بود و یک‌سال از عیسی بزرگ‌تر بود. او را لاوی نیز می‌خوانده‌اند. او خواندن و نوشتن می‌دانست و پیشه‌اش باجگیری بود. متی پیش از گرویدن به عیسی...

دانلود کتاب

ناسخ التواریخ ابوبکربن ابی قحافه - محمدتقی لسان الملک سپهر

 • بازدید: 9140
 • تاریخ: يكشنبه، 3 دي ماه، 1391
 • موضوع: تاریخ

  عنوان: ناسخ التواریخ - عثمان بی عفان
 
  نویسنده: محمدتقی لسان الملک سپهر

  مترجم: 

  تعداد صفحات: 254

  زبان: فارسی

  نوع فایل: PDF

  حجم:  3.22 مگابایت

  توضیحات:

دانلود کتاب

ناسخ التواریخ (جلد 5) - حمدتقی لسان الملک سپهر

 • بازدید: 8281
 • تاریخ: يكشنبه، 3 دي ماه، 1391
 • موضوع: تاریخ

  عنوان: ناسخ التواریخ (جلد 5)

  نویسنده:  حمدتقی لسان الملک سپهر

  مترجم:

  تعداد صفحات: 409

  زبان: فارسی

  نوع فایل: PDF

  حجم:  3.61 مگابایت

 
  توضیحات:

ناسخ التواریخ - زنــــدگانی پیامبر (ص)

دانلود کتاب