مرجع دانلود کتاب: داستان های کوتاه

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دانلود کتاب داستان های میهمانی - غلامحسین ساعدی

 • بازدید: 16227
 • تاریخ: جمعه، 26 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: رمان


عنوان: داستان های میهمانی

نویسنده: غلامحسین ساعدی

مترجم: -

تعداد صفحات: 6

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: کیلوبایت / مگابایت


توضیحات:
 
غُلامحُسین ساعِدی معروف به گوهرمراد متولد شنبه ۱۳ دی ۱۳۱۴ در تبریز یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر ایرانی است. از داستان گاو او (در مجموعه عزاداران بیل)، فیلمی به همین نام ساخته شده‌است که موفقیتی جهانی یافت.نویسندگی را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و سال‌های زیادی را به نمایش‌نامه‌نویسی و داستان‌نویسی فارسی گذراند. وی در روز شنبه ۲ آذر ۱۳۶۴ در پاریس درگذشت و در گورستان پرلاشز در کنار صادق هدایت به خاک سپرده‌شد.

دانلود کتاب

دانلود کتاب با باد چرخیده! - ریونوسوکه آکوتاگاوا

 • بازدید: 6129
 • تاریخ: يكشنبه، 13 بهمن ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: با باد چرخیده!

نویسنده: ریونوسوکه آکوتاگاوا

مترجم: احمد شاملو

تعداد صفحات: 15

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  1.01 مگابایت


توضیحات:
ریونوسوکه آکوتاگاوا ‏(به ژاپنی: 芥川 龍之介)‏ (۱ مارس ۱۸۹۲ - ۲۴ ژوئیه ۱۹۲۷) داستان کوتاه نویس ژاپنی است. از او به عنوان پدر داستان کوتاه ژاپن نام برده می شود. و در سن سی پنج سالگی با مصرف زیاد باربیتال (با نام تجاری ورونال) خودکشی کرد. [۱] ژاپن جایزه ای ادبی به نام جایزه آکوتاگاوا همه ساله برگزار می شود.
در سال 1914 آکوتاگاوا به همراه دوست دوران دبیرستانش، مجله ای ادبی به چاپ رساندند که در آن آثاری از ویلیام باتلر ییتس و آناتول فرانس و نیز آثار خودشان به چاپ می رسید. نخستین اثری که از او چاپ شد داستان راشومون در مجله ای ادبی بود. تا زمان مرگ او در سی وپنج سالگی بیش از یکصد داستان کوتاه از او به چاپ رسیده بود.

دانلود کتاب

دانلود کتاب خواهران - الکساندرا کولانتای

 • بازدید: 3224
 • تاریخ: پنجشنبه، 26 دي ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: خواهران

نویسنده: الکساندرا کولانتای

مترجم: رایا دشتبان

تعداد صفحات: 16

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 622 کیلوبایت


توضیحات:
مقدمه مترجم:
متن اصلی این نوشتار به زبان اصلی، برای اولین بار در سال 1923 و متن ترجمه انگلیسی آن در سال 1929 در ونگارد پرس به توسط "Lily Lore" ترجمه و منتشر شده است.
داستان کوتاه خواهران، از مجموعه انتشارات آنتی فاشیست های ایران و افغانستان و در واقع داستانی کوتاه به قلم الکساندار کلونتای از رهبران بلشویک در انقلاب اکتبر روسیه می باشد. همچنین کلونتای سرخ، اولین زن سفیر در تاریخ جهان و نیز کمیسر رفاه اجتماعی در فردای انقلاب کمونیستی کارگران روسیه بوده و شهرت او بیشتر در خصوص فعالیت برای حقوق زنان می باشد.
بازخوانی مجدد نوشتار او در دهه هفتاد موجب آن گشت تا این چهره انقلابی و کمونیستی را هر چه بیشتر به عنوان متفکر و مبارز راه رهائی زنان از قید بند مناسبات پوسیده جامعه طبقاتی در عرصه جهانی بشناسند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب آوای رنج کهنه سرباز - ویکتور آستافییف

 • بازدید: 4796
 • تاریخ: پنجشنبه، 7 آذر ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: آوای رنج کهنه سرباز

نویسنده: ویکتور آستافییف

مترجم: مهدی غبرائی

تعداد صفحات: 50

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  0.98 مگابایت


توضیحات:
آنسال پاییزی بهتر از این داشت، آسمان پهنه ور تر بود و افق دوردست در نور خورشید روشنایی کمرنگی داشت و روپوش نازکی شبیه مه بهاری زمین را پوشانده بود...

دانلود کتاب

دانلود کتاب همای - آناتول فرانتس

 • بازدید: 3145
 • تاریخ: دوشنبه، 6 آبان ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: همای

نویسنده: آناتول فرانتس

مترجم: شجاع الدین شفا

تعداد صفحات: 4

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 94 کیلوبایت

 


توضیحات:
این نویسنده بزرگ فرانسه به عنوان نویسنده تاریخ معاصر در زمانهای شروع و به پیروزی رسیدن انقلاب فرانسه است که نگاه مردم در هر برهه از آن زمان خاص و تاریخ‌ ساز را به زیبایی در داستانهایش به تصویر کشیده است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب کشور نابینایان - اچ.جی. ولز

 • بازدید: 9226
 • تاریخ: دوشنبه، 6 آبان ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: کشور نابینایان

نویسنده: اچ.جی. ولز

مترجم: محمدعلی خداپناه

تعداد صفحات: 27

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 334 کیلوبایت

 


توضیحات:
سالیان دراز پیش، در اثر رانش زمین، کوهی خیالی در اکوادر فرو می‌ریزد و دره‌ای محصور ایجاد می‌نماید که ساکنانش، از بقیه‌ی مردمان اطراف جدا می‌شوند. سال‌ها می‌گذرد و این مردمان، با فراموش کردن مصیبت ناشی از زلزله، به دور از حیوانات وحشی و بیماری و جنگ، زندگی خوشی را سپری آغاز می‌کنند و از میان همه‌ی بلایا، تنها یک بلاست که بر سرشان می‌آید و آن این که بیماری‌ای مرموز به میانشان می‌افتد که کودکانشان را نابینا به دنیا می‌آورد و سوی چشم جوانانشان را کم می‌نماید.اچ. جی. ولز، نویسنده‌ی انگلیسی‌زبان (۱۸۶۶ ـ ۱۹۴۶)، این داستان کوتاه را نخستین بار در آوریل ۱۹۰۴ (۱۲۸۳ش) در نشریه‌ای منتشر ساخت و سپس در سال ۱۹۱۱، در کتابی تحت عنوان «کشور کوران و چند داستان دیگر»، بازنشر کرد. «کشور نابینایان»، یکی از برترین داستان‌های کوتاه این نویسنده، و بهترین‌های ادبیات مرتبط با نابینایی است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب هدیه سال نو - ویلیام سیدنی پورتر

 • بازدید: 9506
 • تاریخ: پنجشنبه، 2 آبان ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: هدیه سال نو

نویسنده: ویلیام سیدنی پورتر

مترجم: زهرا حاجی سید تقی

تعداد صفحات: 28

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  2.52 مگابایت


توضیحات:
ویلیام سیدنی پورتر معروف به اُ . هنری در سال 1862 در امریکا به دنیا آمد و در سال 1910 در گذشت . شهرت وی بیشتر مرهون داستان های کوتاه و احساساتی و نیمه واقع گرایانه ی اوست که در آن ها اغلب به زندگی مردم فرودست و طبقات پایین جامعه می پردازد .
 او در نوجوانی و جوانی خود به کارهای متعددی مشغول بود . وی زمانی که به آمریکای مرکزی رفت کار نویسندگی را شروع کرد و در همین زمان شهرت او همه گیر شد . در سال1898 به مدت سه سال به زندان افتاد و این امر وقفه ی کوتاهی در زندگی ادبی او به وجود آورد ، ولی پس از آن به نیویورک رفت و به نویسندگی خود ادامه داد .
داستان های او به پایان های عجیب و غیر منتظره شهرت دارند ، به گونه ای که پایان های پورتر به سبکی در ادبیات تبدیل شده اند . اکثر داستان هایش در زمان معاصر خودش می گذرند و از نظر مکانی نیز اغلب در نیویورک واقع می شوند . در ضمن داستان های او اغلب با مردم عادی مثل کشیش ، پلیس و خدمتکار سر و کار دارند . مشهور ترین داستانش " هدیه ی سال نو " ماجرای زوج جوانی است که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند و با این حال می خواهند برای یکدیگر هدیه ی کریسمس با ارزشی بخرند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب قصه ی جزیره ی ناشناخته - ژوزه ساراماگو

 • بازدید: 8295
 • تاریخ: چهارشنبه، 1 آبان ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: قصه ی جزیره ی ناشناخته

نویسنده: ژوزه ساراماگو

مترجم: محبوبه بدیعی

تعداد صفحات: 13

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 341 کیلوبایت

 


توضیحات:
در «قصه جزيره ناشناخته» ماجرا از اين قرار است كه روزي مردي به قصر پادشاهي ميرود. اين مرد حاجتمند چند روز در كنار دري از درهاي قصر كه مخصوص دريافت عريضه هاست، به انتظار مينشيند تا سرانجام زن نظافتچي قصر به دستور پادشاه در را ميگشايد. مرد يك كشتي ميخواهد تا با آن به جزيره ناشناخته برود. در ابتدا شاه با سفسطه در فكر رد كردن خواست اوست اما جمعي از دادخواهان كه در پشت در عريضه ها، منتظر نوبت خود هستند،با مرد حاجتمند همبستگي نشان ميدهند تا بتوانند زودتر از شرش خلاص شوند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب فرَنی - جی.دی.سلینجر

 • بازدید: 4774
 • تاریخ: يكشنبه، 28 مهر ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان:  فرَنی

نویسنده: جی.دی.سلینجر

مترجم: میلاد زکریا

تعداد صفحات: 28

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 233 کیلوبایت

 


توضیحات:
جروم دیوید سلینجر در سال ۱۹۱۹ در منهتن نیویورک از پدری یهودی و مادری مسیحی به دنیا آمده است. در هجده، نوزده‌سالگی چند ماهی را در اروپا گذرانده و در سال ۱۹۳۸ هم‌زمان با بازگشت‌اش به آمریکا در یکی از دانشگاه‌های نیویورک به تحصیل پرداخته، اما آن را نیمه‌تمام رها کرد.
اولین داستان سلینجر به نام «جوانان» در سال ۱۹۴۰ در مجلهٔ استوری به چاپ رسید. چند سال‌ بعد (طی سال‌های ۱۹۴۵ و ۱۹۴۶ ) داستان ناتور دشت به شکل دنباله‌دار در آمریکا منتشر شد و سپس در سال ۱۹۵۱ روانهٔ بازار کتاب این کشور و بریتانیا گردید.ناتور دشت اولین کتاب سلینجر در مدت کمی شهرت و محبوبیت فراوانی برای او به همراه آورد و بنگاه انتشاراتی «راندم هاوس» (Random House) در سال ۱۹۹۹ آن را به عنوان شصت و چهارمین رمان برتر قرن بیستم معرفی نمود.

دانلود کتاب

دانلود کتاب آخرین لحظه - آلفرد هیچکاک

 • بازدید: 10210
 • تاریخ: يكشنبه، 28 مهر ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: آخرین لحظه

نویسنده: آلفرد هیچکاک

مترجم: کامران سلحشور

تعداد صفحات: 26

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 458 کیلوبایت

 


توضیحات:
آلفرد هیچکاک مردی که پیوسته از دنیای اسرارآمیز و مافوق دیدی انسان‌ها سخن رانده است، مردی که همواره از دید روانشناسی خاص خود مسائل اجتماعی، جنایتی را شکافته و فلسفه را به معنای دیگر تجزیه و تحلیل کرده است. جنایات جامعه انسانی را نیز بر همان اساس و پایه، ارزیابی و روشن ساخته و روش روانکاوی خاصی ابداع نمود که به تعبیر و تایید اکثر روانشناسان و روانکاوان معتبر دنیا، یکی از ویژگی‌هایش ایجاد ابهام و معما در ذهن خوانندگان و بینندگان کتاب‌ها و فیلم‌هایش بوده است، که این خود روشی بسیار بسیار موثر در ایجاد انگیزه برای مخاطبینش در پی‌گیری و استنتاج مسائل اجتماعی بوده است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب 5 داستان کوتاه از هرمان هسه - هرمان هسه

 • بازدید: 6133
 • تاریخ: يكشنبه، 28 مهر ماه، 1392
 • موضوع: رمان


عنوان: 5 داستان کوتاه از هرمان هسه

نویسنده: هرمان هسه

مترجم: سروش حبیبی و دیگران

تعداد صفحات: 37

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 1 مگابایت

 


توضیحات:
هرمان هسه ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی - سوییسی و برندهٔ جایزه نوبل سال ۱۹۳۲ در ادبیات می باشد.وی در (۲ ژوئیه ۱۸۷۷ میلادی) در شهر کالو (Calw) واقع در استان بادن-وورتمبرگ زاده شد.هرمان هسه در آثارش مبارزه جاودانه روح و زندگی را ترسیم نموده و با نگرشی هنرمندانه به دنبال ایحاد تعادل بین این دو پدیده قلم فرسوده‌ است. هسه در خانواده‌ای اصلاح‌طلب در منطقه در جنوب آلمان به دنیا آمد و تحت تأثیر مادرش که مبلغ مذهبی در هندوستان بود، به فلسفه هندی روی آورد. از دهه سوم قرن بیستم، به عنوان تبعه سوئیس در منطقه «تسین» به گوشه گیری نشست. گرایش به رومانتیسم و طبیعت‌گرایی از نمود‌های چشم‌گیر آثار قدیمی‌تر هسه است.

دانلود کتاب