مرجع دانلود کتاب: سایر موضوعات

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دانلود کتاب آموزش خیاطی به روش آسان - زهره عباسی

 • بازدید: 11334
 • تاریخ: جمعه، 26 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: مقاله


عنوان: آموزش خیاطی به روش آسان

نویسنده: زهره عباسی

مترجم: -

تعداد صفحات: 42

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 3.14 مگابایت

دانلود کتاب

دانلود مجله آلبوم رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) -آرژانتین 78

 • بازدید: 3553
 • تاریخ: شنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: ورزشی


عنوان: دانلود مجله آلبوم رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) -آرژانتین 78

نویسنده: -

مترجم: -

تعداد صفحات: 31

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 15.90 مگابایت


 

دانلود کتاب

دانلود کتاب زن، هنر، قدرت - ليندا ناكلين

 • بازدید: 6481
 • تاریخ: شنبه، 6 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: نقد و بررسی


عنوان:  زن، هنر، قدرت

نویسنده: ليندا ناكلين

مترجم: سميه رشوند، محدثه زارع، ايمان گنجي، كيوان مهتدي، گلنار
نريماني، سياوش واعظي

تعداد صفحات: 177

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 6.15 مگابایت


توضیحات:
 
براي چندين دهه، فضاي نقد و بررسي آثار هنري در ايران تحت سلطه ي فرماليسمِ شل و وارفت هاي بوده است كه مبناي خود را نه تعريف دقيقي از فرم گذاشته است و نه حتي متون دست اول از كار نقادان فرماليست. اين سلطه در دهه ي هفتاد و هشتاد با ورود پست مدرنيسم به بازار آزاد فرهنگي ما كمي در هم شكست؛ اما دست برقضا اين دو خصمِ ظاهري به سنتزي غريب دست يافتند و نقد پست مدرنيستي فرماليستي رواج يافت؛ چيزي كه در بهترين حالت به سمبوليسماي منحط تنه ميزد. از كارگاه هاي نقدهنري گالري هاي باپرستيژ گرفته تا برنامه هاي سينما ماوراء، همه شاهدي بوده اند بر حضور جدي اين نقد در فضاي فرهنگ. بااين حال چند سال اخيرجوانان لجوجي هم سربرآوردند كه با خواندن و ترجمه ي متونِ دست كشانده اند و لحظه ها يا « فرهنگي » اول شكافي را به ميانه ي اين فضاي جرقه هايي از تفكر را موجب شد هاند؛ جرقه هايي كه بي شك از كهكشان مسلط فرهنگي دوامِ بيشتري در آسمان تاريخِ ايران خواهند داشت.ناكلين كسي است كه متدولوژي نقدش مي تواند به واقع راهشگاي نقد آثار هنري و فرهنگي در ايران باشد و براي همه ي آناني كه اشتياقي به هنر دارند، نوعي ابزارِ مواجهه در اختيار بگذارد. وي به آن دسته از منتقداني تعلق دارد كه بر خلاف فمينيست هاي طبقه متوسطي، با قاطعيت از تجاريسازيِ بدنِ برهنهي زن انتقاد مي كند و درعين حال، به برجسته كردن گفتارِ زنانه در هنر مي پردازد. درهرحال، مقال هي«؟ چرا هيچ هنرمند زن بزرگي وجود نداشته است » ، معروفش حيطه ي نقد هنري جريان ساز و تأثيرگذار بوده است. به علاوه، ناكلين در مقام كسي كه احتمالاً وامدارِ آلتوسر و فوكو است، بازي هاي پنهاني ايدئولوژي جنسيت محور غربي را  كه گاه با نگاه شرق شناسانه ي آنها به جهان سوم گره مي خورد  فاش مي سازد و به امور رويت پذيري مي پردازد كه در كنار امور گفتارپذير، يكي از دو عنصر برسازنده ي چينه هاي دانش از منظر فوكو است؛ و اين امور رويت پذير چيزي نيستند به جز تصاويرِ هنرهاي بصري: نقاشي و عكس. كتابِ پي شِرو ترجمه ي گزيده ي مقالات ناكلين در كتابي به همين نام  است؛ اما دو تفاوت جزيي  دارد. نخست آنكه دو مقاله از كتاباصلي به دلايلي منطقي حذف شد هاند و دوم آنكه ب هجاي اين دو مقاله، اتوبيوگرافي ناكلين در انتهاي كتاب و در مقامِ موخره آمده است.

دانلود کتاب

دانلود کتاب سیمای زن در آثار بهرام بیضایی - شهلا لاهیجی

 • بازدید: 6053
 • تاریخ: جمعه، 5 ارديبهشت ماه، 1393
 • موضوع: نقد و بررسی


عنوان: سیمای زن در آثار بهرام بیضایی

نویسنده: شهلا لاهیجی

مترجم: -

تعداد صفحات: 111

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:1.86 مگابایت


توضیحات:
 
بهرام بیضایی (زاده ۵ دی‌ماه ۱۳۱۷ در تهران) کارگردان سینما و تئاتر و نمایش‌نامه نویس و فیلمنامه نویس و پژوهشگر ایرانی است. بیضایی علاوه بر کارگردانی و نمایش‌نامه نویسی، در سینما عرصه‌های دیگری چون تدوین، ساخت عنوان بندی و تهیه کنندگی را هم تجربه کرده‌است. وی کارگردان برخی از بهترین و ماندگارترین آثار سینمای تاریخ ایران است.چریکه تارا، مرگ یزدگرد، باشو غریبه کوچک، شاید وقتی دیگر، مسافران و سگ کشی از مهم‌ترین آثار وی هستند.

دانلود کتاب

دانلود کتاب مجموعه کاریکاتورهای فوتبالی موردیلیو

 • بازدید: 7390
 • تاریخ: سه شنبه، 20 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: هنر


عنوان: مجموعه کاریکاتورهای فوتبالی موردیلیو

نویسنده: موردیلو

مترجم: 

تعداد صفحات: 61

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 11.3 مگابایت


توضیحات:
کاریکاتورهای فوتبالی از موردیلو , کاریکاتوریست آرژانتینی...

دانلود کتاب

Oxford Dictionary of Law - Oxford University

 • بازدید: 4764
 • تاریخ: چهارشنبه، 14 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: حقوق


عنوان: Oxford Dictionary of Law

نویسنده: Oxford University

مترجم: -

تعداد صفحات: 281

زبان: انگلیسی

نوع فایل: PDF

حجم: 4.06 مگابایت

 

 


توضیحات:
فرهنگ لغتی معتبر شامل کلیه لغات حقوقی مورد نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری حقوق و اساتید محترم این رشته می باشد.این فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی است و توسط دانشگاه آکسفورد به چاپ رسیده است.کتاب فوق شامل 4،000 لغت می باشد .
به قول Times educational Supplement :اگر زبان حقوق در تاریکی است ،این کتاب یک نور ارزشمند است.

دانلود کتاب

حقوق شهروندی - معاونت آموزش قوه قضائیه

 • بازدید: 17020
 • تاریخ: چهارشنبه، 14 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: حقوق


عنوان: حقوق شهروندی

نویسنده: معاونت آموزش قوه قضائیه

مترجم: -

تعداد صفحات: 4

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 1.35 مگابایت

 

 


توضیحات:
"شهروند" مرکب از دو کلمه "شهر" به معنای جامعه انسانی و "وند" بمعنای عضو وابسته به این جامعه است.شهروندی از جمله مفاهیم نوپدیدی است که به طور ویژه‌ای به برابری و عدالت توجه دارد و در نظریات اجتماعی، سیاسی و حقوقی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. مقوله «شهروندی» وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند و همچنین به فرصت‌های مورد نظر زندگی از حیث اقتصادی و اجتماعی دسترسی آسان داشته باشند. ضمن اینکه شهروندان به عنوان اعضای یک جامعه در حوزه‌های مختلف مشارکت دارند و در برابر حقوقی که دارند، مسئولیت‌هایی را نیز در راستای اداره بهتر جامعه و ایجاد نظم بر عهده می‌گیرند، و شناخت این حقوق و تکالیف نقش مؤثری در ارتقاء شهروندی و ایجاد جامعه‌ای بر اساس نظم و عدالت دارد. اسلام هم به عنوان یک دین فراگیر که به همه ابعاد زندگی بشر توجه نموده است، دستورات صریح و شفافی برای روابط اجتماعی انسان‌ها دارد و نه تنها به کمال معنوی انسان‌ها توجه نموده است بلکه به چگونگی ساختن جامعه‌ای نمونه نیز توجه دارد. از جمله مسائل مهم حقوق شهروندی در اسلام توجه به کرامت انسانها به عنوان اشرف مخلوقات، ارزش حیات و زندگی افراد، برابری بدون توجه به نژاد، رنگ، پوست و ...، هدفمند نمودن خلفت انسانها و بیهوده نبودن زندگی انسان می‌باشد.
لیبرال‌ها بدین دلیل «شهروندی» را ارزشمند می‌دانند که با اعطای حقوق، فضای لازم را به فرد می‌دهد تا فارغ از هر گونه دخالت، منافع خود را دنبال کند و در وجه اساسی نیز در شکل دادن به نهادهای حکومتی عمومی دستی داشته باشند. بنابراین «شهروندی» به عنوان یک ایده از جذابیت زیادی برخوردار است. البته باید به این مطلب هم توجه داشت که «مفهوم شهروندی» حاوی یک تضاد نیز می‌باشد. بدین معنا که این مفهوم علاوه بر حقوق، در بردارندۀ وظایف و تعهدات نیز می‌باشد و طبیعی است باید در قبال حقوق جامعه بر یک شهروند، مورد توجه قرار گیرد. از این منظر است که در برخی از کشورها از جمله بریتانیا در مدارس، آموزش احیای حقوق شهروندی را به اجرا در می‌آورند. یا در حوزه برخی از دولتها مثل ایالت متحده آمریکا که اغلب گفته می‌شود اهمیت بسیار کمی برای مسئولیت‌ها قائل است.

دانلود کتاب

حقوق کیفری در اسلام - آیت الله محمدی گیلانی

 • بازدید: 7467
 • تاریخ: چهارشنبه، 14 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: حقوق


عنوان: حقوق کیفری در اسلام

نویسنده: آیت الله محمدی گیلانی

مترجم: -

تعداد صفحات: 347

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: 5.57 مگابایت

 


توضیحات:
این کتاب نوشته آیت الله محمدی گیلانی تحقیقی است در ارتباط با یک سری از قوانین شریعت اسلام ، از جمله مجازات های بدنی همچون شلاق زدن، سنگسار، اعدام ، قطع عضو و غیره. برای افراد خاصی که فعالیت سیاسی می کنند لازم است که بفهمند اسلام تنها یک دین نیست بلکه مجموعه قوانینی  نیز به همراه دارد که در این اثر به این قواعد اشاره شده است.

دانلود کتاب

قاچاق کالا در ایران - اله مراد سیف

 • بازدید: 7737
 • تاریخ: چهارشنبه، 14 فروردين ماه، 1392
 • موضوع: حقوق


عنوان: قاچاق کالا در ایران

نویسنده: اله مراد سیف

مترجم: -

تعداد صفحات: 256

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم:  2.42 مگابایت

 

 

 


توضیحات:
قاچاق، چیزیست که ورود آن به کشور و یا معاملهٔ آن از طرف دولت ممنوع است. در علم اقتصاد بصورت مشخص به ورود و خروج کالا که بصورت مخفیانه از مرزهای کشور وارد و یا خارج شود، قاچاق می‌گویند. کالای اقتصادی که مورد قاچاق قرار می‌گیرد را کالای قاچاق مینامند. شخص و یا اشخاصی که مبادرت به انجام قاچاق می‌نمایند را قاچاقچی یا سوداگر گویند. صادرات و یا واردات کالاهای ممنوعه و انحصاری، مثل انسان، مواد مخدر، زنان و کودکان، سوخت، نفت، گازوئیل، بنزین، اعضای بدن، دارو، ارز، اسلحه، خاویار، مشروبات الکلی و ده‌ها مورد دیگر، را می‌توان از مصادیق قاچاق نامید. دانشمندان علم اقتصاد، از پدیده قاچاق تحت عنوان اقتصاد پنهان نیز یاد کرده‌اند. علاوه بر موارد یادشده، قانونگذار ایران اعمال دیگری را از جمله مصادیق بزه قاچاق دانسته که بعنوان مثال میتوان به بند ۲ ماده ۱۲ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۴ اشاره نمود که در این قانون عمل نگهداری کالای قاچاق نیز جرم تلقی و مشمول مجازاتهای مربوط به قاچاق کالا میباشد. همچنین در مواردی مقنن افعال دیگری همانند عرضه و فروش کالا بدون پرداخت مالیات مربوطه موضوع تبصره ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده و یاحمل چوب یا ذغالی که برای مصارف روستایی جنگل نشینان یا دهکده‌های مجاور جنگل اختصاص داده شده به نقاط دیگر را قاچاق فرض نموده است . بنابر این نتیجه میگیریم که قاچاق کالا صرفا ناظر به ورود کالا از مرزهای جغرافیایی نمی باشد.

دانلود کتاب

خاک

 • بازدید: 6532
 • تاریخ: پنجشنبه، 30 شهريور ماه، 1391
 • موضوع: مقاله

   عنوان: خاک

  نویسنده:

    مترجم:

    تعداد صفحات:  69

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:  1.3 مگابایت

 
 

توضیحات:

دانلود کتاب

محکم تر از سرب (نقدی بر آثار ناصر پور پیرار)

 • بازدید: 4532
 • تاریخ: پنجشنبه، 30 شهريور ماه، 1391
 • موضوع: مقاله

   عنوان: محکم تر از سرب (نقدی بر آثار ناصر پور پیرار)

  نویسنده:

    مترجم:

    تعداد صفحات:  110

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:  655 کیلوبایت

 
 

توضیحات:

دانلود کتاب