دانلود کتاب آدم اول - آلبر كامو

  • بازدید: 7906
  • تاریخ: شنبه، 25 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: ادبیات

   عنوان:  آدم اول

  نویسنده:  آلبر كامو

    مترجم:  منوچهر بدیعی

    تعداد صفحات:  292

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:  3 مگابایت

 
 

توضیحات:
... و در تاريكي شب ساليان در سرزمين فراموشي راه مي‌رفت كه در آن هر كسي آدم اول بود، كه او خود ناگزير شده بود خود را دست تن‌ها، بي‌پدر، پرورش دهد و هرگز آن لحظه‌ها را به خود نديده بود كه پدري پس از آنكه صبر مي‌كند تا پسرش به سن گوش دادن برسد او را صدا مي‌زند تا راز خانواده را، يا دردي كهنه را، يا تجربه عمر خود را براي او بگويد...


و ژاك شانزده ساله و سپس ساله شد و هيچ‌كس با او سخني نگفت، و ناگزير بود دست تنها ياد بگيرد، دست تنها بزرگ شود، با زور، با قدرت، دست تنها اخلاقيات و حقيقت خود را بيابد، تا اينكه سرانجام به صورت آدم به دنيا آيد و سپس با تولدي سخت‌تر ديگر بار به دنيا آيد، يعني اين بار براي ديگران، براي زنان، به دنيا آيد، مانند همه آدم‌هايي كه در اين سرزمين به دنيا آمدند و يكايك آنان كوشيدند تا زندگي كردن بي‌ريشه و بي‌ايمان را فرا بگيرند......بزرگ‌ترين ويژگي ادبي اين اثر اين است كه با بزرگ شدن ژاك، ريتم داستان سريع‌تر و شرح جزئيات كمتر مي‌شود و در عين حال متن نيز دشوار‌تر مي‌گردد. نكتۀ ديگر از منظر كامو اين است كه در جوامع به كساني احترام مي‌گذارند كه كارهاي بزرگ اجتماعي كرده‌اند، در حاليكه كساني كه در فقر زيسته‌اند و به رغم آنچه كه بوده‌اند، توانسته‌اند خويشتن داري كنند و دست به جنايات بزرگ نزنند فراموش مي‌شوند.

 


دانلود با لینک مستقیم:
 

 
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق ریدبوک به فروش برسانید.
  
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست تمام کتاب ها اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 


chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : شنبه، 25 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب تس - توماس هاردی  [ يكشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1392 ] 13952 مشاهده
 دانلود کتاب جوانی - جان کوئتزی  [ سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1392 ] 4999 مشاهده
 دانلود کتاب دون ژوان تنوریو - گیوم آپولینر  [ سه شنبه، 16 مهر ماه، 1392 ] 4389 مشاهده
 در غرب خبری نیست - اریش ماریا رمارک  [ پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391 ] 5702 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]