دانلود کتاب سفر درونی - رومن رولان

  • بازدید: 9541
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: رمان

 

   عنوان:  سفر درونی

  نویسنده:  رومن رولان

    مترجم:  م.ا.به آذین

    تعداد صفحات:  350

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:    3.92 مگابایت

 
 


توضیحات:

اين كتاب شامل يك سري يادداشت ها و دستنويس هاي سفر و همچنين برخي از نوشته هائي كه در زمان خودش بنا به دلايلي چاپ نشده بود. ضمن اينكه رومن رولان قصد داشته اين نوشته ها قبل از مرگش چاپ و منتشر نشود ولي گويا به سبب تنگناهاي مالي در سال 1942 تصميم به چاپ آن مي گيرد

 در مقدمه كتاب مي خوانيم :

"زبان اكنون بويژه در باره آينده در بند است، زيرا فرمانروايان روز بر آنند كه خود در اختيارش گيرند،- چيزي كه همواره آرزوي برنيامدني قدرتهاي يك روزه بوده است. پس ، براي ما، تنها گذشته مي ماند، و قدرت روز شتابي ندارد كه با ما بر سر آن به دعوي برخيزد. اين چيزها، براي كساني كه گرد ميز نشسته اند، پس مانده ها و ريخت و پاش ضيافت است.و مرا همين كفايت مي كند .

براي پيرمرد خوش حافظه اي چون من كه در سفر دور و درازش هوش روشن ياب و نگاه تيز بين خود را از دست نداده ، ميدان روزهاي ديرين به اندازه كافي فراخ است. براي آن كس كه ديدن ميداند، هر دقيقه اي كه از آن درست بهره گيرد، جوهر هم آنچه بود و هم آنچه خواهد بود را در خود دارد.

مگر نمي دانيم كه كيهان ما ، چنان كه اينشتاين مي گويد، همچون مار جاودانگي دم خود را به دندان مي خايد؟ و اگر همه و هر كس بخواهد به اين گفته بگروند، مي توان پنداشت كه، در رابطه چشم و پرتو نوراني ، پرتوي كه رو به پيش روان گشته است از پشت به ديد چشم خواهد آمد. پس، به آن پشت مي كنيم تا رودررويش داشته باشيم و ببينيمش كه از ژرفناي شب كيهاني بدر مي جهد!


دانلود با لینک مستقیم:
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 
chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب شوالیه دومزن روژ (جلد دوم) - الکساندر دوما  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 4535 مشاهده
 دانلود کتاب با باد چرخیده! - ریونوسوکه آکوتاگاوا  [ يكشنبه، 13 بهمن ماه، 1392 ] 6126 مشاهده
 دانلود کتاب آرزوهای بزرگ (متن کامل) - چارلز دیکنز  [ يكشنبه، 22 ارديبهشت ماه، 1392 ] 41146 مشاهده
 دانلود کتاب سپید دندان - جک لندن  [ سه شنبه، 31 ارديبهشت ماه، 1392 ] 18164 مشاهده
 دانلود کتاب اسپارتاکوس - هاوارد فاست  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 8685 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]