دانلود کتاب مهاتما گاندی - رومن رولان

  • بازدید: 22485
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: رمان

   عنوان:  مهاتما گاندی

  نویسنده:  رومن رولان

    مترجم:  محمد قاضی

    تعداد صفحات:  248

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:    2.08 مگابایت

 
 

توضیحات:
مهاتما(روح بزرگ)گاندی: رنجی که شعار عشیرت بشری است شرط ضروری هستی است.زندگی از مرگ پدید می آید(به یاد جمله صادق هدایت می افتم،"تنها مرگ است که دروغ نمی گوید". برای آنکه گندم بروید باید که دانه بذر نابود شود ترقی چیزی جز تزکیه رنج با اجتناب از رنج دادن نیست.هر چقدر رنج پاکتر باشد ترقی والاتر است.عدم زور همان رنج خودآگاه است.

 


گاندی در برابر هندیانی که او را یکی از تجلیات ویشنو(یک از خدایان سگانه اصلی هندوها) شمردند و در پی بت سازی معمول مرمان کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته با قاطعیت و صلابت یک رهبر بی همتا و طمانینه یک حکیم فرزانه،چنین تاریخ ساز پاسخ می دهد:

در زندگی کنونی بر کلمه مقدس باید خط بطلان کشیده شود...من نیز مانند هر فرد خوب هندو دع و نماز می خوانم معتقدم که ما همه می توانیم پیغمبران خدا باشیم،لیکن من هیچگونه رسالت خاصی از جانب خدا ندارم.ایمان راسخ من این است که به هر موجود بشری وحی و الهام میشود ولی ما گوشهای خود را میگیریم تا صدای آهسته درون را نشنویم.من ادعا می کنم که به جز یک کارگر حقیر،یک خدمتگزار ناچیز هند و بشریت نیستم.
من هیچ میل ندارم که واضع آیین و طریقه ای جدید باشم.من در واقع بسیار جاه طلبم،من حقایق جدیدی عرضه نمی کنم،بلکه می کوشم حقیقت را به صورتی که میشناسم نشان دهم و پیروی کنم.

من نوری تازه بر هزاران واقعیت کهن می تابانم. و باز بسیار شنیدنی است دیدگاه او درباره وطن،این کلام او عشقو وحدت این مرد را می رساند بر تمام بشریت و هستی(به یاد ترجه شاملو از شعر مارگارت بیکل می افتم"وطن انسان بر هیچ نقشه ای، جای ندارد، وطن هرکس در قلب کسانی است که دوستش می دارند!"


در من مفهوم وطن پرستی با فکر بشریت مخلوط میشود.من وطن پرستم برای اینکه انسان و انسان دوست هستم.من انحصار طلب نیستم.من به خاطر خدمت به هند،به انگلستان یا به آلمان بدی نمی کنم.امپریالیسم در زندگی من محلی ندارد.یک فرد وطن پرست هر قدر احساس انسان دوستیش ضعیفتر باشد،وطن پرستیش کمتر است.

 

دانلود با لینک مستقیم:
 

 
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق ریدبوک به فروش برسانید.
  
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 
chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 در تلاطم زندگی - امیل زولا  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 4178 مشاهده
 دانلود کتاب اسب سپید خورشید - حسین وحیدی  [ چهارشنبه، 22 خرداد ماه، 1392 ] 4589 مشاهده
 دانلود کتاب روبسپیر - رومن رولان  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 8100 مشاهده
 دانلود کتاب قصری در سوئد - فرانسواز ساگان  [ جمعه، 4 بهمن ماه، 1392 ] 4242 مشاهده
 دانلود کتاب بیگانه - آلبركامو  [ شنبه، 25 شهريور ماه، 1391 ] 6789 مشاهده
نام شما: سوزی
ایمیل شما:

در مورخه : پنجشنبه، 15 فروردين ماه، 1392 (IP آدرس : )

اگه مستند  یا فیلم کوتاه درباره ی گاندی داشتید خیلی خوب بودsmiley

ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]