دانلود کتاب مسائل فلسفه حقوق - اچ. ال. ای. هارت

  • بازدید: 10421
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: عرفان

 

   عنوان:  مسائل فلسفه حقوق

  نویسنده:  اچ. ال. ای. هارت

    مترجم:  بهروز جندقی

    تعداد صفحات: 

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  EXE

    حجم:   521 کیلوبایت

 
 


توضیحات:
بی‌گمان اثرگذارترین فیلسوف حقوق در دنیای انگلیسی زبان امروز، اچ. اِل. اِی. هارت است. پروفسور هربرت هارت، استاد كرسی فلسفة حقوق دانشگاه آكسفورد، كتاب معروف خود با عنوان «مفهوم حقوق» را در سال 1961 میلادی منتشر ساخت. این كتاب، فلسفة حقوق را كه حدود بیست سال در انگلستان و آمریكا مسكوت مانده بود، دوباره در این كشورها زنده كرد. هارت كتاب خود را با این حقیقت قابل توجه آغاز می‌كند كه تعریف قانون باید از سرگرفته شود. وی دیدگاهی از قانون را ارائه می‌كند كه مشتمل بر «یكپارچگی قواعد اولیه و ثانویه» است. قواعد اولیه، نقش تعیین تكالیف را به صورت مستقیم به عهده دارند، اما قواعد ثانویه به مرحلة اجرا و تعارض قواعد اولیه مربوط می‌شوند.پروفسور هارت در نوشتار حاضر بر این باور است كه نمی‌توان میان مسائل مطرح در رشته‌های مختلف حقوق مانند حقوق جزا یا حقوق قراردادها و مسائل مربوط به فلسفة حقوق به تفكیك كاملاً قطعی دست پیدا كرد و بهتر است به مسائلی در فلسفة حقوق بپردازیم كه هنوز بدون پاسخ مانده‌اند. لذا وی مسائل فلسفة حقوق را به سه دستة كلی تقسیم می‌كند:

1. مسائل مربوط به تعریف و تحلیل حقوق.

2. مسائل مربوط به تعریف استدلالهای حقوقی.

3. مسائل مربوط به تعریف نقادی حقوق.

او با طرح مباحثی چون تحلیل مفاهیم حقوقی، نظریات توصیفی و دستوری و ارزیابی حقوق، به تفكیك حدود و ثغور مسائل فلسفة حقوق می‌پردازد.

دانلود با لینک مستقیم:
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 


chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط yahya  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب اخلاق و سیاست در جامعه - برتراند راسل  [ دوشنبه، 4 شهريور ماه، 1392 ] 9226 مشاهده
 دانلود کتاب منطق هرمونوتیک - محمد تقی مددپور  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 9647 مشاهده
 دانلود کتاب بعد چهارم - موریس مترلینگ  [ دوشنبه، 4 شهريور ماه، 1392 ] 11884 مشاهده
 دانلود کتاب بیست مکتب فلسفی  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 10164 مشاهده
 دانلود کتاب انتقال به مدرنیته - آلیستر مک گراث  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 6086 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]