دانلود کتاب هگل و روشنگری - یارعلى كرد فیروزجایى

  • بازدید: 5074
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: عرفان

 

   عنوان:  هگل و روشنگری

  نویسنده:  یارعلى كرد فیروزجایى

    مترجم: 

    تعداد صفحات: 

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  EXE

    حجم:   547 کیلوبایت

 
 


توضیحات:
این نوشتار در صدد است تا تبیینى تاریخى و مفهومى فشرده از روشنفكرى در غرب را ارائه كند. بدین منظور نخست نقطه مقابل آن؛ یعنى جهان بینى مسیحیت قرون وسطى توصیف شده است و سپس تحولات فرهنگى اجتماعى اواخر قرون وسطى كه زمینه ساز نهضت تجدید حیات فرهنگى (رنسانس) و اصلاح دینى (پروتستانتیزم) و بالاخره انقلاب علمى بودند، بیان گردیده و پس از ارائه گزارشى فشرده از نهضت تجدید حیات فرهنگى، نهضت اصلاح دینى و انقلاب علمى به عنوان عوامل تكوّن عصر روشنایى و روشنفكرى، به خود روشنفكرى، اهداف، ویژگیهاى روشنفكرى و روشنفكران پرداخته شده است. جهت ارائه بحثى انتقادى در این زمینه، نقد هگل از روشنگرى كه در كتاب پدیدارشناسى روح مطرح شده است نیز گزارش مى گردد...قبل از پرداختن به نقد هگل از روشنگرى، ابتدا روند روشنگرى در آلمان و مراحل مختلف آن توصیف و سپس نقد هگل از روشنگرى در دو مرحله مطرح شده است:

الف) نقد او از موضع سلبى روشنگرى نسبت به ایمان مذهبى.

ب) نقد او از دستاوردهاى ایجابى روشنگرى.

هگل در مجموع روشنگرى قرن هیجدهم از نوع فرانسوى آن را روشنگرى كاذب و سطحى مى شمرد. اما قبل از پرداختن به نقد هگل از روشنگرى، چگونگى و جایگاه روشنگرى در آلمان را بررسى مى كنیم و پیشاپیش خاطرنشان مى كنیم كه پدیده روشنگرى در آلمان آن روزگار مانند پدیده روشنگرى در ایران امروز، امرى وارداتى، اجنبى و نامطلوب تلقى مى شده است.


دانلود با لینک مستقیم:
پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)


chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط yahya  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب منطق اکتشاف علمی - کارل ریموند کوپر  [ چهارشنبه، 27 شهريور ماه، 1392 ] 11593 مشاهده
 لذات فلسفه - ویل دورانت  [ يكشنبه، 16 مهر ماه، 1391 ] 32762 مشاهده
 اصول مقدماتی فلسفه - ژرژ پلیتسر  [ پنجشنبه، 20 مهر ماه، 1391 ] 12662 مشاهده
 آزادی و سازمان - برتراند راسل  [ چهارشنبه، 18 بهمن ماه، 1391 ] 5955 مشاهده
 دانلود کتاب معرفت شناسى افلاطون - سید محمد انتظام  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 5664 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]