Deprecated: Usage of short open tag مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب رساله اریستیاس

دانلود کتاب رساله اریستیاس

  • بازدید: 3423
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: عرفان

 

   عنوان: رساله اریستیاس

  نویسنده: اریستیاس

    مترجم:

    تعداد صفحات:

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  EXE

    حجم:  663 کیلوبایت

 
 


توضیحات:

به طورى كه معروف است، بطلیموس فیلادلفوس، (Ptolemy Philadelphus) ، پادشاه مصر در نیمه قرن سوم قبل از میلاد، از یهودیان فلسطین خواست كتاب مقدس خود را براى كتابخانه وى از زبان عبرى به زبان یونانى ترجمه كنند. آنان نیز 72 تن از دانشمندان خود را براى این مهم به اسكندریه مصر فرستادند. دستاورد ایشان كه تا این زمان باقى است، به «ترجمه سبعینیه » ، (Septuagint) شهرت یافت و این نام به تعداد مترجمان آن اشاره مى كند.

نویسنده ناشناخته رساله حاضر كه یكى از فرهیختگان یهود است، این داستان را دستمایه اثر خود قرار داده و احتمالا خود وى آن را ساخته است. او از زبان فردى به نام اریستیاس، (Aristeas) ، كه ادعا مى شود به امر پادشاه براى دعوت مترجمان نزد كاهن اعظم شهرقدس رفته است، سخن مى گوید و مشروح داستان ماموریت را همراه با گزارشى از مناظر فلسطین و مذاكرات پادشاه با مترجمان در این رساله مى آورد.

هیچ منبع مستقلى صحت مطالب رساله را كه به زبان یونانى و خطاب به فرمانروایى به نام فیلوكرات، (Philocrates) تالیف شده است، نفى یا اثبات نمى كند، ولى تفصیلات اغراق آمیز رساله اعتبار آن را زیر سؤال برده است. این کتاب از یازده فصل تشکیل شده است که هر فصل آن شامل جملات قابل توجهی از سخنان حكیمان بنى اسرائیل می باشد.دانلود با لینک مستقیم:
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 
chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط yahya  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب حکمت سقراط و افلاطون - افلاطون  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 19860 مشاهده
 دین طبیعی - امانوئل کانت  [ دوشنبه، 16 بهمن ماه، 1391 ] 11895 مشاهده
 دانلود کتاب منطق اکتشاف علمی - کارل ریموند کوپر  [ چهارشنبه، 27 شهريور ماه، 1392 ] 12457 مشاهده
 دانلود کتاب فلسفه سیاسی و اجتماعی کانت - فردریک روشر  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 15658 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]