Deprecated: Usage of short open tag مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب ارسطو و ابن سنا - حسین لطیفی

دانلود کتاب ارسطو و ابن سنا - حسین لطیفی

  • بازدید: 6684
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: عرفان

 

   عنوان: ارسطو و ابن سنا

  نویسنده: حسین لطیفی

    مترجم:

    تعداد صفحات:

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  EXE

    حجم:  629 کیلوبایت

 
 


توضیحات:

پژوهش و بررسى چگونگى سیر فلسفه و علوم، در تمدن اسلام نشان مى دهد كه از دیرباز، حكمت یونانى دانشمندان اسلامى را به سوى خود كشانده و سبب پیدایش آراء و مكتبهاى گوناگون گردیده است. بازتاب اندیشه هاى خردمندان یونان از تمامى زوایا و رویه هاى تاریخ گذشته است و با گذر از دوره اى به دوره دیگر، روح و روان هر جوینده علم و حكمت را به جنبش واداشته و ذهن او را آماده نوآورى و آفرینندگى كرده است.در چشم انداز گسترده علم و حكمت، نام بلند و پرآوازه ارسطو، حكیم نامى یونان، به همراه آثار گرانقدر او، قلّه بلندى را مى ماند كه توانسته است در طول هزاران سال گذشته با جارى ساختن جویبار اندیشه و حكمت، این دشت بیكران را سیراب كند.

بعد از ترجمه كتابها و رساله هاى ارسطو، در جهان اسلام، كم تر كتاب و نگارشى در قلمرو فلسفه پدید آمده است كه در تولد و شكل گیرى خود، از اثرپذیرى مستقیم و غیر مستقیم آنها بر كنار مانده باشد. به همین دلیل است كه به هنگام مطالعه متنهاى فلسفى هر فیلسوفى، همواره اثرگذارى جاودانه آثار و اندیشه ارسطو در خور حس است. در این نوشتار، نویسنده سعی کرده است تا ضمن بررسی تاثیرات ارسو بر اندیشه ابن سینا موارد اختلاف این دو فیلسوف بزرگ یونان و ایران را در سه شاخه طبیعیات، علم النفس و الهیات مورد توجه قرار دهد.


دانلود با لینک مستقیم:
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 
chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط yahya  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب معرفت پیشینی - متیاس استیوپ  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 4392 مشاهده
 دانلود کتاب اصطلاحات و واژه های فلسفی و سیاسی  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 43988 مشاهده
 آشنایی مقدماتی با برخی از آراء فلسفی - شاهرخ شهرابی  [ يكشنبه، 15 بهمن ماه، 1391 ] 6442 مشاهده
 دانلود کتاب تاریخ فلسفه - ویل دورانت  [ يكشنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1392 ] 41880 مشاهده
 انسان مصلوب - فردریش نیچه  [ چهارشنبه، 18 بهمن ماه، 1391 ] 16191 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]