Deprecated: Usage of short open tag مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب روزگار سپری شده مردم سالخورده - محمود دولت آبادی

دانلود کتاب روزگار سپری شده مردم سالخورده - محمود دولت آبادی

  • بازدید: 12049
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: رمان

   عنوان:  روزگار سپری شده مردم سالخورده

  نویسنده:  محمود دولت آبادی

    مترجم: 

    تعداد صفحات:  561

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:    5.42 مگابایت

 
 

توضیحات:
«همه نحسي ها با عرعر آن كره خر وامانده شروع شد. كره خري كه بابام مرغ و نه تا جوجه هاش را باش تاخت زده بود، كره خر غر شمال ها. هنوز آفتاب نزده بود كه در خانه مان را زدند. عمه ت خورشيد رفت پشت در و خبر آورد كه دده كُلو آمده رد بابام برود سر حاج كلو را بتراشد. من زير لحاف بودم. كرسي داشتيم. بابام نشسته بود پاي سماور. برخاست قباش را پوشيد، شالش را بست، چپقش را زد پر شالش و...
از قمري فقط جمجمه اش باقي مانده با جاروي كهنه موها؛ و از جمجمه اش بيشتر همان دندان هايش كه تو چشم مي زند و به نظر مي رسد كه پشت لب هاي چروكيده اش سبيل خاكستري روئيده است و در همان حال كه در خيال گنگ و ناباور استاد عبدوس دارد كناره گودال را گذر مي كند تا برسد در خانه او، مثل تك و توكي از اهالي كلخچان كه بعد از چهل سالگي شروع مي كردند به هذيان گويي و حرف زدن با خود، زبان گرفته و لب مي جنباند.


در خانه عبدوس بسته است، بسته بوده، اما قمري دندان مثل روح خودش لاي در را باز مي كند، وارد حياط مي شود و عبدوس را به نام مي خواند. عبدوس همچنان مبهوت و خيره به در حياط مانده است، ناباور و بي اختيار از جا بر مي خيزد، مثل اينكه برش مي خيزانند و وامي دارندش.لحظه ها كند مي شود، و سامون اولين و آخرين كلام را كه گويي در حالتي ميان بيداري و خواب بيان مي شود، مي شنود و حس مي كند پدر حرفش را مثل نوك درفش در گوش او مي خلاند كه «خودت را نگه دار، داري مي روي غربت، خودت را نگه دار! حرف يك كلام است!» دقايقي ديگر...
«چرك، چرك، چرك. مغزم پر از چرك است، ذهنم پر از چرك است. لايه هاي مغزم، تمام شيارهاي آن پر است از چرك و عفونت و نفرت. بوي آن را حس مي كنم.
همچنين درد آن، درد هولناك آن را. مي خواهم بدهم مغزم را برايم جراحي كنند، مي خواهم بدهم مغزم را بشكافند، مي خواهم چرك ها را بتراشند و پاك كنند، مي خواهم بگردم پي پزشكي كه بتواند چرك شيارهاي مغز را بشويد.
نه از آن پزشك هايي كه آب رويه هاي تو را، از راه سوراخي كه زير كتف ايجاد كردند، بيرون كشيدند و...

دانلود با لینک مستقیم:
 

 
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق ریدبوک به فروش برسانید.
  
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 


chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب طالع نحس - دیوید سلتزر  [ پنجشنبه، 2 آبان ماه، 1392 ] 23727 مشاهده
 دانلود کتاب قلتشن دیوان قلتشن دیوان - محمد علی جمال زاده  [ چهارشنبه، 28 فروردين ماه، 1392 ] 5749 مشاهده
 کمدی انسانی - اونوره دوبالزاک  [ جمعه، 18 اسفند ماه، 1391 ] 3954 مشاهده
 دومین حلقه قدرت - کارلوس کاستاندا  [ يكشنبه، 10 دي ماه، 1391 ] 7759 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]