دانلود کتاب ابله (جلد اول) - فئودور داستایوفسکی

  • بازدید: 19917
  • تاریخ: دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: رمان

   عنوان:  ابله (جلد اول)

  نویسنده:  فئودور داستایوفسکی

    مترجم:  مشفق همدانی

    تعداد صفحات:  318

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:   2.92 مگابایت

 
 

توضیحات:
ابله (به روسي: Идиот) نام يكي از معروف‌ترين رمان‌هاي داستايوسكي مي‌باشد. اين كتاب در سال ۱۸۶۸ در دسترس عموم قرار گرفت. برخي ابله را بهترين اثر خلق شده داستايوفسكي مي‎دانند. اين كتاب نخستين بار در سال ۱۳۳۳ هجري خورشيدي توسط مشفق همداني به زبان فارسي ترجمه شد.پرنس ميشكين، آخرين فرزند يك خاندان بزرگ ورشكسته، پس از اقامتي طولاني در سوئيس براي معالجه بيماري، به ميهن خود باز مي‌گردد.


بيماري او رسماً افسردگي عصبي است ولي در واقع مويخكين دچار نوعي جنون شده‌است كه نمودار آن بي‌ارادگي مطلق است. به علاوه، بي‌تجربگي كامل او در زندگي، اعتماد بي‌حدي نسبت به ديگران در وي پديد آورد. مويخكين، در پرتو وجود راگوژين، همسفر خويش، فرصت مي‌يابد كه نشان دهد براي مردمي واقعا نيك، در تماس با واقعيت، چه ممكن است پيش آيد. روگوژين اين جوان گرم و روباز و با اراده، به سابقه هم حسي باطني و نياز به ابراز مكنونات قبلي، در راه سفر سفره دل خود را پيش ميشكين، كه از نظر روحي نقطه مقابل اوست، مي‌گشايد .روگوژين براي او عشق قهاري را كه نسبت به ناستازيا فيليپونيا احساس مي‌كند باز مي‌گويد.

اين زن زيبا، كه از نظر حسن شهرت وضعيت مبهمي دارد، به انگيزه وظيفه شناسي، نه بي اكراه، معشوقه ولي نعمت خود مي‌شود تا از اين راه حق‌شناسي خود را به او نشان دهد. وي، كه طبعا مهربان و بزرگوار است، نسبت به مردان و به طور كلي نسبت به همه كساني كه سرنوشت با آنان بيشتر يار بوده و به نظر مي‌آيد كه براي خوار ساختن او به همين مزيت مي‌نازند نفرتي در جان نهفته دارد. اين دو تازه دوست، چون به سن پترزبورگ مي‌رسند، از يكديگر جدا مي‌شوند و پرنس نزد ژنرال اپانچين، يكي از خويشاوندانش، مي‌رود به اين اميد كه براي زندگي فعالي كه مي‌خواهد آغاز كند پشتيبانش باشد...
دانلود با لینک مستقیم:
 

 
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق ریدبوک به فروش برسانید.
  
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 


chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب آه استانبول - رضا فرخفال  [ پنجشنبه، 7 آذر ماه، 1392 ] 7041 مشاهده
 دانلود کتاب گنبد حلبی - شاپور قریب  [ پنجشنبه، 26 دي ماه، 1392 ] 3753 مشاهده
 دانلود کتاب خیال تو - فهیمه رحیمی  [ چهارشنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1392 ] 11815 مشاهده
 در غرب خبری نیست - اریش ماریا رمارک  [ پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391 ] 5876 مشاهده
 دانلود کتاب به دنبال عشق - باربارا کارتلند  [ سه شنبه، 9 مهر ماه، 1392 ] 6974 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]