Deprecated: Usage of short open tag مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب استخوان خوک و دست های جذامی (برنده جایزه بهترین رمان 1383) - مصطفی مستور

دانلود کتاب استخوان خوک و دست های جذامی (برنده جایزه بهترین رمان 1383) - مصطفی مستور

  • بازدید: 25554
  • تاریخ: يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: ادبیات

   عنوان:  استخوان خوک و دست های جذامی

  نویسنده:  مصطفی مستور

    مترجم: 

    تعداد صفحات:  78

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:    2.23 مگابایت

 
 

توضیحات:
استخوان‌ خوک و دست‌های جذامی، داستان آدم‌هایی است که هر اندازه به هم نزدیک باشند، باز از هم دوراند.این رمان به عنوان بهترین رمان سال 1383انتخاب شد و جایزه ادبی اصفهان را نصیب خود کرد. مستور تنها با کنار هم گذاشتن هنرمندانه ی روزمرگی هایی که "بازی دست ها"ی عروسک گردان می سازد شگردش را آشکار کرده و دست های عریان عروسک گردان دانا را به ما لو داده است. همین و نه چیزی بیشتر. اما تا آن حد هنر مندانه که احساس می کنی از میان تمام عینیت های روزمره ی داستان حدیثی نو از زندگی را کشف کرده ای. چیزی که شاید روزی باید می دانسته ای و از یاد برده بودی اش. این هنر زبان ساده ی روایت مستور است.


مستور کوشیده دنیایی که در آن زندگی می کنیم را بازسازی کند. نه شعار داده و نه برهان اقامه کرده. تنها دوربین را در زاویه ای قرار داده که خدا نیز در کادر باشد. و بی صدا " استخوان خوک در دست جذامی" را از بسته بندی زرکوب و پر تملقی که هر روز من و تو آن را می بینیم بیرون کشیده و بی فریب هر دو را عریان در مقابل چشمان مان به نمایش گذاشته. نه از عرفان نظری یاری جسته و نه عبارت پر تکلف علم اخلاق را برایمان کنار هم چیده. مستور تنها بر تجربه و خاطره ی ثبت شده ذهن ما از زندگی های اطراف مان تکیه کرده و از اصول فطرت مان سود برده و با یاری همین دو عنصر، داستانی باور پذیر از دنیای واقعی ما ساخته که در پس آن کم بهایی بازی های آن و حضور پر معنای حقیقتی غیر قابل انکار را برای خواننده آشکار کرده است.
" استخوان خوک و دست های جذامی " به یقین یکی از بارزترین نمونه های ادبیات روشنفکران دینی در دروه ی حاضر است . ادبیاتی که مخاطب خود را درست انتخاب کرده و بستر های اجتماعی را به درستی شناخته است. ادبیاتی که زبان حقیقی روایت را می شناسد و جان مایه و محتوی را نیز به فراموشی نسپرده. از اندیشه های همین جامعه برخاسته و جایگاه حقیقی اش را نیز در همین جامعه پیدا خواهد کرد.

دانلود با لینک مستقیم:
 

 
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق ریدبوک به فروش برسانید.
  
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب شاهزاده و گدا - مارک تواین  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1391 ] 19379 مشاهده
 دانلود کتاب بوسه پیش از مرگ - ایرا لوین  [ پنجشنبه، 12 دي ماه، 1392 ] 6391 مشاهده
 زیر دست - هاینریش مان  [ پنجشنبه، 28 فروردين ماه، 1393 ] 6237 مشاهده
 درنده باسکرویل (شرلوک هولمز) - سرآرتور کانن دویل  [ پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1391 ] 10190 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]