دانلود کتاب فرهنگ چیست؟ گات ها و فرهنگ ایران - فریبرز رهنمون

  • بازدید: 4470
  • تاریخ: يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1391
  • موضوع: ادبیات

   عنوان کتاب: فرهنگ چیست؟ گات ها و فرهنگ ایران

  نویسنده: فریبرز رهنمون

    مترجم:

    تعداد صفحات:  15

    زبان:  فارسی

    نوع فایل:  PDF

    حجم:  117 کیلوبایت

 
 

توضیحات:
آدمیان را جاندارانی با هوش و خرد گفته اند و اگر با جانداران دیگر سنجیده شوند دارای مغز بزرگتری هستند.آنچه شگفت انگیز است اینکه آدمیان از  همه مغز خود بهره نمی گیرند. برای پایداری زندگی هیچگاه باین مغز بزرگ نیازی نیست، گفته شده که آدمیان تنها پنج درصد از گنجایش مغز خود بهره میگیرند. آلبرت انیشتین با آنهمه هوش و دانش تنها 9 درصد از مغز خود را بکار برده و با آن باینهمه نوآوری دست یافته...
 


بکار بردن چنگال و قاشق برای خوراک خوردن، همچنین دانستن بازی شترنگ (شطرنج) کمکی به زیستن نمی کنند . بسیاری از مادران و نوزادان در هنگام زایمان بعلت دشواریهایی که سر نوزاد پدید می آورد در میگذرند. پس چه چیز سبب شده که نمو مغز بجائی برسد که مرگ آفرین هم باشد ؟
آیا این در پیوند با زندگی زمینی ماست؟
اگر چنین باشد، پس آهنگ و انگیزه ی زندگی چیست؟
اگر آهنگ از زندگی تنها این باشد که به پایانی پاک و بی آلایش دست یابیم و پا به بهشت بگذاریم، دیگر نیاز باین مغز بزرگ نداریم. دین پاسخ این پرسش را بگونه ای روشن داده است. آدم و حوا، اگر از درخت دانائی نمیچیدند و  نمیخوردند، همیشه در بهشت میماندند. آنها از بهشت رانده شدند چون خواسند از مغز و خرد خود بهره برند.

دانلود با لینک مستقیم:
 


پسوورد: www.readbook.ir

(دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شود)

 

» برای مشاهده ی فهرست کامل کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید.
» برای مشاهده ی راهنمای دانلود اینجا را کلیک کنید.
» برای جستجوی کتاب های سایت اینجا را کلیک کنید. 
» برای دریافت تمام کتاب های سایت به صورت پستی اینجا را کلیک کنید.

 
chshm


کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.


توضیحات تکمیلی و دریافت

کلمات کلیدی: کتاب دانلود کتاب کتاب PDF دانلود کتاب PDF مقاله دانلود مقاله دانلود رایگان کتاب
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دانلود کتاب تدارک جنگ بزرگ - گریس هال سل  [ يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1391 ] 7428 مشاهده
 مقدمه ابن خلدون (جلددوم) - ابن خلدون  [ جمعه، 1 دي ماه، 1391 ] 10706 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]